29 листопада, міжнародні експерти розпочали проведення аудиту по проекту «Енергоефективність в місті Житомирі», що є компонентом отримання Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ).
Європейська енергетична відзнака - це сертифікат, отриманий за результатами проходження містом енергетичного аудиту, відповідно до системи європейської енергетичної сертифікації. Зараз це – міжнародний інструмент підтримки міст, націлених на стійку енергетичну політику та міський розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів та збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі міста. На сьогодні більше 1200 міст з 12 країн світу беруть участь у ЄЕВ, більше 600 з яких вже отримали цю відзнаку.
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, вітаючи гостей Житомира наголосив, що впровадження енергоефективних проектів є пріоритетним для нашого міста.
«У Житомирі впроваджується велика кількість заходів з енергоефективності. Зокрема, ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об'єктів бюджетної сфери, реконструкція систем тепло- водопостачання. Вже розроблено та затверджено Муніципальний енергетичний план. На завершальному етапі написання і Концепції інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто», - зазначив міський голова Сергій Сухомлин.
У свою чергу, аудитор та фахівець міжнародного офісу «Європейська енергетична відзнака» Паскаль Штайнгрубер підкреслив, що Житомир рухається у правильному напрямку і він сподівається, що, після проведення аудиту, Житомир стане другим містом України, яке отримає Європейську енергетичну відзнаку.
Презентувала досягнення міста Житомира у сфері енергоощадності заступник міського голови Світлана Ольшанська, яка зазначила, що в рамках впровадження проекту енергоефективності в Житомирі:
- розроблено первинну оцінку з поточного стану енергетичної політики міста;
- розроблено та затверджено Муніципальний енергетичний план;
- розроблено комунікаційну концепцію з впровадження енергетичної політики в місті;
- розроблено пілотний проект із встановлення сонячних панелей на даху будівлі школи;
- розроблено основні показники з енергетичного балансу міста;
- здійснювалася реалізація заходів Муніципального енергетичного плану (111 заходів по 6 розділах: розвиток та територіальне планування, муніципальні будівлі та споруди, постачання та розподіл, мобільність, внутрішня організація, комунікація та співпраця).
Експерти протягом двох днів оцінюватимуть досягнення Житомира в енергетичній політиці та нададуть відповідні висновки.
Нагадаємо, що у травні 2015 року підписано Меморандум про Взаєморозуміння Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Житомирською міською радою та КП «Житомиртеплокомуненерго» щодо надання технічної та фінансової допомоги в рамках проекту «Енергоефективність у м. Житомирі».