ОСББ області для впровадження енергоефективних технологій на своїх будинках, їх термомодернізації, можуть використовувати різні програми, котрі допомагають відшкодовувати затрачені фінансові ресурси на матеріали і навіть роботи. Новий проект, який може повертати частину коштів не лише за матеріали/обладнання, але й за роботи, презентували, 14 лютого, в ОДА.
ОСББ Житомирщини мають можливість і цього року скористатися програмою «Теплі кредити» для впровадження енергозберігаючих заходів на багатоквартирних будинків. ОСББ може паралельно скористатися фінансовою підтримкою (а саме частковою компенсацією) з різних джерел: державного, обласного та міських/районних бюджетів.
Державою на 2019-й рік на зазначені цілі закладено 200 млн грн, в області – 4 млн грн. Також кожне місто та район заклали в свої бюджети кошти на відшкодування за утеплення будинків, встановлення обладнання. Про це повідомила заступник директора департаменту регіонального розвитку ОДА Тетяна Варема. Вона також нагадала, що в області діє програма з відшкодування кредитних коштів фізичним особам за встановлення сонячних станцій, панелей та батарей в межах 50 тис. грн.
На Житомирщині стартує спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» («HOUSES»). Проект надаватиме підтримку об’єднанням співвласникам будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективних рішень. Цей проект розрахований на два роки та впроваджується у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою компенсацією.
Регіональний координатор проекту ПРООН «HOUSES» Оксана Краплич розповіла, що цей проект включатиме два етапи:
В рамках проекту «HOUSES» надаватиметься інформаційна, юридична підтримка ОСББ, особливо новоствореним, або тим, що тільки планують об’єднатися. Також практикуватимуть стажування майбутніх голів ОСББ у вже розвинутих, котрі готові ділитися власним досвідом.
Проект «HOUSES» розпочав реєстрацію ОСББ з кінця січня. Реєстрація за посиланням http://houses.in.ua.
«В Україні з 2018 року почав діяти проект «Houses» по наданню різної допомоги ОСББ та ініціативним групам, які бажають створити ОСББ. Зауважу, що за допомогою у створенні ОСББ можна також звертатись в управління муніципального розвитку міської ради каб. 264», - зазначив начальник управління Артем Ражев.
Регіональний консультант IFC в Житомирській області Оксана Рафальська наголосила на тому, що Фонд енергоефективності відкритий для всіх ОСББ та покликаний для безперебійного фінансування заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...