Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності » Новини Житомира
 
 


Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності

Автор: news_maker від 18-02-2019, 06:42, переглядів: 935

Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності

ОСББ області для впровадження енергоефективних технологій на своїх будинках, їх термомодернізації, можуть використовувати різні програми, котрі допомагають відшкодовувати затрачені фінансові ресурси на матеріали і навіть роботи. Новий проект, який може повертати частину коштів не лише за матеріали/обладнання, але й за роботи, презентували, 14 лютого, в ОДА.

ОСББ Житомирщини мають можливість і цього року скористатися програмою «Теплі кредити» для впровадження енергозберігаючих заходів на багатоквартирних будинків. ОСББ може паралельно скористатися фінансовою підтримкою (а саме частковою компенсацією) з різних джерел: державного, обласного та міських/районних бюджетів.

Державою на 2019-й рік на зазначені цілі закладено 200 млн грн, в області – 4 млн грн. Також кожне місто та район заклали в свої бюджети кошти на відшкодування за утеплення будинків, встановлення обладнання. Про це повідомила заступник директора департаменту регіонального розвитку ОДА Тетяна Варема. Вона також нагадала, що в області діє програма з відшкодування кредитних коштів фізичним особам за встановлення сонячних станцій, панелей та батарей в межах 50 тис. грн.

На Житомирщині стартує спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» («HOUSES»). Проект надаватиме підтримку об’єднанням співвласникам будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективних рішень. Цей проект розрахований на два роки та впроваджується у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою компенсацією.

Регіональний координатор проекту ПРООН «HOUSES» Оксана Краплич розповіла, що цей проект включатиме два етапи:

- навчання, консультування, інформування;
- спілкування з мешканцями будинків, роз’яснення важливості запровадження енергоефективних технологій.

В рамках проекту «HOUSES» надаватиметься інформаційна, юридична підтримка ОСББ, особливо новоствореним, або тим, що тільки планують об’єднатися. Також практикуватимуть стажування майбутніх голів ОСББ у вже розвинутих, котрі готові ділитися власним досвідом.

Проект «HOUSES» розпочав реєстрацію ОСББ з кінця січня. Реєстрація за посиланням http://houses.in.ua.

«В Україні з 2018 року почав діяти проект «Houses» по наданню різної допомоги ОСББ та ініціативним групам, які бажають створити ОСББ. Зауважу, що за допомогою у створенні ОСББ можна також звертатись в управління муніципального розвитку міської ради каб. 264», - зазначив начальник управління Артем Ражев.

Регіональний консультант IFC в Житомирській області Оксана Рафальська наголосила на тому, що Фонд енергоефективності відкритий для всіх ОСББ та покликаний для безперебійного фінансування заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків.Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності
Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності
Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності
Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності
Нові можливості для ОСББ Житомирщини для впровадження енергоефективності

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: