Недопуск дітей до навчальних закладів міста без довідки про вакцинацію чи протипокази до неї – це вимушений крок, пов'язаний із підвищенням рівня захворюваності на кір у Житомирі.
Про це повідомив начальник департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук під час зустрічі з батьками школярів та вихованців дитсадків 1 березня.
Зокрема, посадовець зазначив, що відповідне рішення було прийнято комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Житомирської міської ради 1 лютого 2019 року.
Відповідно до статті 15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
«У разі, якщо профілактичні щеплення дитині не були зроблені, у зв’язку із медичними протипоказами, ви можете отримати відповідні довідки звернувшись до Центру первинної медико-санітарної допомоги. В Житомирі достатньо вакцин від кору та інших керованих інфекцій згідно календаря щеплень. Вони якісні, ефективні і безпечні», - пояснює начальник управління охорони здоров’я Марія Місюрова.
Представники ж департаменту освіти міської ради запевняють, що освітні потреби дітей, які не можуть відвідувати заклади через відсутність довідки про вакцинацію чи довідки про протипоказання до щеплень будуть забезпечені шляхом впровадження альтернативних форм навчання таких як: індивідуальна форма навчання, екстернат і дистанційна форма навчання. При індивідуальному навчанні учень має обов’язково заключення лікарсько-консультативної комісії і працює з вчителем вдома індивідуально. Екстернат, у свою чергу передбачає самостійне опанування навчального матеріалу учнем, отримання екстерном консультацій вчителів, а в кінці року проходить атестацію за рік. За дистанційної форми навчання учень спілкується з вчителем наприклад через веб-портал закладу, скайп зв'язок, отримуючи домашні завдання електронною поштою.
Водночас представники виконавчих органів міської ради наголошують, що подібні обмеження було введено для попередження подальшого розповсюдження небезпечного вірусного захворювання в Житомирі.
За інформацією Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за період з 01.01.19р. по 21.02.19р. (включно) у м. Житомир зареєстровано 140 випадків захворювання на кір, з них 58 дорослих (41,4%) та 82 дитини (58,6%).
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...