Затверджені минулого року Державні будівельні норми щодо доступності «Інклюзивність будівель і споруд» вступають в дію уже з 1 квітня 2019 року. Тому всі проекти та об’єкти, які будуються в Україні, мають відповідати новим ДБН.
Про це зазначив заступник Міністра Мінрегіону України Лев Парцхаладзе, 15 березня, під час селекторного засідання Комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів та інженерно-транспортної інфраструктури.
Участь у селекторі взяв заступник голови ОДА Ярослав Лагута, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Житомирській області Неля Ковалюк, керівники структурних підрозділів ОДА.
«Сьогодні ми працюємо у такому форматі, що разом з областями можемо спілкуватись та вирішувати питання щодо доступності. Вже є затверджений ДБН і він з 1 квітня набере чинності. Тому ми повинні перейти до наступного кроку – всі об’єкти, які будуються та проектуються, мають дотримуватись новим нормам ДБН. Це дуже важливо. Ми сьогодні подивимось кілька проектів і для того, щоб гострі питання на практиці виникали все менше», – зазначив Лев Парцхаладзе.
Під час засідання Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич наголосив, що Мінрегіон досить гармонійно працює із громадянським суспільством. І роблять разом те, що раніше зробити не вдавалось у плані будівельних норм щодо доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Учасники обговорили не лише ДБН до будівель, а й до зупинок громадського транспорту.
ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковим до виконання. У них наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про влаштування:
- пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
- тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
- дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.
Практична дія нових ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного.