Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідав Радомишльський районний суд » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідав Радомишльський районний суд

Автор: news_maker от 19-03-2019, 21:46, Переглядів: 545

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідав Радомишльський районний суд

19 березня, в рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Житомирській області Петро Грибан спільно з громадським монітором Олексієм Котвицьким здійснили візит до Радомишльського районного суду Житомирської області.

Під час візиту монітори перевірили доступність громадян до судочинства, умови перебування громадян у суді, тримання підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю.

Насамперед моніторингова група звернула увагу на те, що з жовтня 2018 року у суді немає жодного повноважного судді у зв’язку з чим понад 300 цивільних та адміністративних справ залишаються без розгляду.

Кримінальні провадження (225) та справи про адміністративні правопорушення (167) за рішенням Житомирського апеляційного суду направляються для розгляду до інших судів області, що створює певні логістичні незручності та спричиняє додаткові витрати учасникам цих справ.

Вхід до приміщення суду обладнано належним пандусом. Втім, громадяни з інвалідністю, зокрема на візках, через наявність сходів, що ведуть на перший поверх та розміщення усіх залів судових засідань на другому поверсі не мають можливості без сторонньої допомоги потрапити до суду та у зали засідань.

Під час огляду двох залів судових засідань для розгляду кримінальних проваджень встановлено, що вони обладнані у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, дотримано температурний режим, достатньо природнього та штучного світла. Загородження для підсудних виготовлено із спеціального захисного скла, що відповідає встановленим вимогам.

Водночас в суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом.

Незважаючи на те, що на кожну залу судового засідання для розгляду кримінальних проваджень має бути передбачено не менше 3 камер для підсудних, у суді є лише два приміщення. В одному з них встановлено дві металеві клітки, а в іншому одну, що не зможе, за необхідності, забезпечити роздільне розміщення чоловіків і жінок, дорослих та неповнолітніх, інших осіб відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення» та статті 88 Кримінально-виконавчого кодексу України. Окрім цього, тримання підсудних у металевих клітках принижує їх людську гідність.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області.

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідав Радомишльський районний суд
Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідав Радомишльський районний суд

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: