У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади » Новини Житомира
 
 


У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади

Автор: news_maker від 23-04-2019, 20:36, переглядів: 818

У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади

У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади. Відповідне рішення було підтримано на засіданні сесії сьогодні, 23 квітня. Статут складається преамбули, восьми розділів та додатків, де розміщені положення, якими визначається порядок проведення у міській ОТГ консультацій з громадськістю, громадських слухань та зборів громадян, внесення місцевих ініціатив та ін.

В юридичному департаменті зауважують, що над документом працювали близько півтора року, проект Статуту розглядали і вносили пропозиції усі профільні комісії міської ради. Окрім того, проект документу було представлено громадськості та експертам.

Статут визначає правовідносини у громаді, закріплює систему місцевого самоврядування міста, форми і порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою міста, функції і повноваження органів і посадових осіб місцевого самоврядування, статус органів самоорганізації населення.

Попередній статут затверджували ще у 2009 році. Документ не набрав чинності через відсутність реєстрації в управлінні юстиції.

Що вказано в новому Статуті:

День міста Житомира відзначається щороку у третю суботу травня як загальноміське свято, якщо інше не передбачено рішенням міської ради.
День села Вереси відзначається щороку 14 жовтня.

У документі тепер не лише названі символи міста (Герб та Прапор), а й офіційний знак.

Є прописаний порядок подачі електронних петицій, місцевих ініціатив та інших звернень, на які Житомирська міська рада обов'язково має дати відповідь.
Статутом Житомирської міської ОТГ передбачені такі форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення:
- місцеві вибори;
- місцевий референдум;
- збори громадян за місцем проживання;
- місцеві ініціативи;
- громадські слухання;
- звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі у форматі електронної петиції;
- консультації з громадськістю;
- участь у консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування;
- участь у роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Житомирської міської ради;
- участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них (громадський бюджет);
- інші форми участі.

Передбачено, що про реалізацію стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади, виконання місцевого бюджету, план роботи на наступний звітний період та з інших питань місцевого значення міський голова звітує перед територіальною громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік напередодні святкування Дня міста.
А депутати Ради звітують про свою роботу перед територіальною громадою не менше одного разу на рік не пізніше 1 травня року, що слідує за звітним.
11 квітня в сесійній залі Житомирської міської ради відбулося громадське обговорення проекту Статуту Житомирської об'єднаної територіальної громади.

Також у Житомирі провели круглий стіл «Зміцнення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення: презентація проекту Статуту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади».

У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади
У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади
У Житомирі депутати міської ради затвердили Статут міської територіальної громади

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: