У четвер, 23 травня 2019 року, прокуратурою області спільно із співробітниками відділу запобігання торгівлею людьми ГУНП в області, а також спецпідрозділу «Корд», проведено низку санкціонованих обшуків у тренінг-центрах, розташованих у декількох селах Житомирського району, містах Житомирі та Вінниці.
Під час обшуку виявлено понад 80 осіб, яких примусово, проти їх волі, незаконно утримували у 4-х тренінг-центрах.
Також обшуки проведено за місцем проживання організаторів незаконних центрів та в офісному приміщенні.
Наразі п’ятеро жителів Житомира, організаторів та співучасників протиправної діяльності, затримано у порядку ст. 208 КПК України.
Установлено, що керівники зазначених тренінг-центрів, з метою отримання матеріальної вигоди, під виглядом лікування громадян від алко- та наркозалежності, незаконно позбавляють їх волі та примусово утримують у приміщеннях.
Для залучення пацієнтів та реклами так званих послуг, були створені інтернет-сайти, на яких розміщені фотоілюстрації нібито комфортних умов лікування та проживання, хоча насправді ті, хто потрапляв, утримувалися у значно гірших умовах, із неякісним та недостатнім харчуванням.
Також установлено, що у центрах відсутній медперсонал, лікування фактично не проводиться, натомість пацієнтам надаються сильнодіючі медичні препарати для придушення волі та свідомості з метою недопущення втечі із приміщень із загратованими вікнами, обнесених високими парканами.
Протиправне функціонування так званих «центрів реабілітації» для алко- та наркозалежних осіб поліцейські документували кілька місяців. У результаті було зібрано достатньо доказів злочинної діяльності.
«Йдеться про ідентичні заклади, які розміщувались у приватних будинках на території Житомирського району, в обласному центрі та у м. Вінниці. Керуючі цими «реабілітаційними центрами» не мали жодних дозвільних документів на зайняття таким видом діяльності і жодного відношення – до медичної сфери. Хоча позиціонували себе саме таким чином», - розповів керівник поліції Житомирщини В’ячеслав Печененко.
Зокрема, у м. Житомирі у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) ККУ затримані п’ятеро чоловіків віком від 30 до 40 років, усі – вихідці з Луганської та Донецької областей. Їх підозрюють в утриманні місць незаконного позбавлення волі людей, які, за попередніми даними, страждають від алко- та наркозалежності. Тривають подальші заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.
Як розповів начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Олексій Рубан, схема виглядала наступним чином:
«По Україні у публічних місцях розповсюджувались оголошення про надання реабілітаційним центром допомоги у подоланні згубної залежності. Звісно, до них звертались люди, родичі яких мали такі проблеми. У телефонній розмові обговорювались подальші деталі. Волонтери центрів, як вони себе називали, за окрему доплату виїжджали до будь-якого регіону і, застосовуючи як фізичний, так і психологічний вплив, або навіть обманом, потенційного «пацієнта» забирали до одного із псевдозакладів – чи то у Житомирському районі, чи то до Вінниці».
За словами Олексія Рубана, в залежності від готовності родичів оплатити «лікування», яке вартувало від 8 до 15 тисяч на місяць, обумовлювався і термін перебування у ньому. Однак замість обіцяної терапії люди фактично опинялися у неволі, де їх годували препаратами седативної дії без будь-яких лікарських призначень.
Проживали утримувані у кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого положення. Лише іноді їх випускали у двір, але й там вони знаходились під пильним наглядом. Порушників так званого розпорядку карали. Усі документи, які були у них в наявності, відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по мобільних телефонах також суворо контролювались.
Відповідно до санкції зазначеної статті, за скоєння злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...