Вулиця Покровська (Щорса) » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Вулиця Покровська (Щорса)

Автор: admin от 2-04-2013, 06:18, Переглядів: 5408

Вулиця Покровська (Щорса)

Одна із найдовших вулиць Житомира – Покровська (колишня Щорса). Її довжина – майже шість з половиною кілометрів. Частина цієї вулиці з’явилась на планах міста ще на початку 18 століття. Окрім основної крошенської магістралі – вулиці Покровської – існує в місті ще шість однойменних провулків.

Історична забудова вулиці сформувалась ще у другій половині ХІХ століття. Частина нинішньої Покровської від перехрестя вулиці Степана Бендери (раніше Чапаєва) до міської межі є давньою дорогою з Житомира до села Крошня.

Тоді цей шлях називали Крошенським. Починався він із сучасного майдану Перемоги. У середині ХІХ з’являється новий генплан міста, і вулиця Крошенська була виведена на Київську, а частина, що вела до майдану Перемоги, ліквідувалась. У той час дорога з Крошні, а далі до містечка увійшла до поштової дороги на Санкт-Петербург.

Історія назви


Сучасна вулиця Покровська за останні 200 років свого існування часто змінювала назву. У середньовічному Житомирі майже усі вулиці отримували назву того міста, до якого вони вели.

Так по Житомиру вже тоді були розкидані вулиці Великий Шлях на Вереси (нині Київська), Бердичівська та Крошенська. Але коли була створена нова поштова дорога, Крошенська перейменувалась на Петербурзьку.

У 1812 році вона закінчувалась у районі сучасної вулиці Лесі Українки. З часом вулиця стала називатись Великою Петербурзькою. Також тоді існувала і Мала Петербурзька. Зараз це вулиця Львівська. У 1914 вона стала Петроградською. У 1919 році почались спроби перейменування вулиці на Галицьку, але усі ці спроби закінчились провалом.

Уже в 1920 вона стала вулицею Щорса. Названа в честь більшовицького військового ватажка Миколи Щорса. Георгій Мокрицький у своїй книзі «Енциклопедія. Вулиць Житомира» пише, що Микола Щорс жив та служив у нашому місті.

Але багато істориків сперечаються: Щорс опосередковано пов’язаний з Житомиром. Він загинув 1919 року поблизу Коростеня. І загибель цього полководця і досі викликає ряд дискусій.

У 1941 вулиця отримала назву Велика Коростенська. Але і ця назва довго не прижилась. З 1944 року – знову повернула свою попередню назву - Щорса. З часом до міста приєднується села Крошні, і вулиця отримає своє продовження.

Сучасна вулиця є найдовшою у місті. Тягнеться вона від центральної Київської аж за переїзд на Крошні.

У 2005 році була ще одна спроба перейменувати цю вулицю. Депутати хотіли дати їй ім’я Михайла Грушевського.

Відповідно до розпорядження міського голови Сергія Сухомлина та на прохання мешканців вулиці з 19 лютого 2016 року вулицю Щорса перейменували на Покровську. Відтепер вулиця названа на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці, релігійна громада церкви якої знаходиться на цій вулиці.

Категорія: Вулиці Житомиразагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: