Мікрокредит – один із різновидів мікрофінансування з видачею кредитів у невеликих розмірах і на нетривалий період часу громадянам, які не можуть скористатися традиційним банкінгом в різних причин. Процедура надання цієї послуги нетривала, і займає всього декілька хвилин. Хоча є макрофінансові організації, котрі приймають рішення про можливість надання кредиту та перераховують кошти позичальнику на протязі доби.
Особливості мікропозикЗазвичай в МФО звертаються громадяни, які або не мають часу на довготривале оформлення кредиту в банку, або їм відмовляють в обслуговуванні через погану кредитну історію чи неможливість надати повний пакет документів, передбачених процедурою кредитування.
Спрощена процедура надання кредитних послуг базується на мінімальних вимогах до клієнта. Щоб отримати гроші в борг, треба надати позичальнику тільки:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- реквізити банківської карти та підписати договір.
Для українського фінансового ринку ця послуга є порівняно новою, хоча у світі видача швидких грошей під відсотки давно і успішно застосовується. Крім мікрофінансових компаній, які надають кредит без відмов та дзвінків (
https://creditup.com.ua/uk/kredit-onlayn-bez-zvonkov), отримати невелику позику можна в ломбардах. Але для того, щоб скористатися послугами цих компаній, потрібно надати в якості застави цінні речі.
Моментальні кредити в МФО зручні для більшості споживачів таких послуг, адже їх оформлення займає мінімум часу, і не вимагає зайвого клопоту з пред’явленням довідок про доходи чи інших документів.
Мікрофінансування – отримання клієнтом межах 500-15 000 грн. негайно. Якщо позичальнику терміново потрібні невеликі кошти, він може отримати їх не виходячи з дому – онлайн на сайті позикодавця. Крім онлайн позик, які перераховуються на карту споживача, можна отримати вигідні кредити готівкою (
https://creditup.com.ua/uk/kredit-nalichkoy), за якими потрібно звертатися в офіс МФО чи в касу банку.
Відсотки за кредитами та ризикиВ зв’язку з тим, що кожна мікрофінансова організація працює в умовах підвищених ризиків неповернення грошей, такі кредитори вимушені видавати позики під високі відсотки – від 1,5 до 2,0 %. Багато хто може вважати, що такі умови є справжнім грабунком. Та саме великі відсотки надають можливість фінансовим організаціям перестраховуватися на випадок можливих ризиків.
Важливо! В Україні діяльність з надання фінансових послуг підлягає ліцензуванню. Але в країні функціонує багато шахрайських сервісів, які при наданні послуг не озвучують всі умови кредитування, нараховують необґрунтовані пені, штрафи, та комісійні, в результаті чого позичальник може потрапити в фінансову кабалу.
Тому варто дуже уважно ставитись до вибору компанії, яка буде надавати послугу кредитування. Звертатися в МФО потрібно тоді, коли дійсно іншого виходу немає. Це відповідальний крок, який треба робити виважено, адже повертати доведеться значно більшу суму, ніж та, що була отримана під час укладання договору.