13 серпня, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом у рамках його робочого візиту до області.
Під час зустрічі Віталій Бунечко та Алекс Ленартс говорили про співпрацю Житомирської області з Бельгією, зокрема реалізацію спільних інвестиційних проєктів та обмін досвідом.
«Зовнішньоекономічна політика області спрямована на поглиблення та розширення взаємовигідних торговельно-економічних зв’язків з усіма країнами світу, в тому числі з Бельгією. Житомирщина відкрита до співпраці та прагне подальшого розвитку», – зазначив голова ОДА.
У 2019 році зовнішньоторговельний оборот області з Королівством Бельгія склав 11,8 млн. дол. США, експортні поставки до даної країни збільшилися на 16,3 % та склали 9,3 млн. дол. США, імпорт збільшився на 21,3%, та становив 2,5 млн. дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами позитивне і дорівнює 6,8 млн. дол. США.
У структурі експорту переважали насіння і плоди олійних рослин – 38,7%, зернові культури – 21,8%, деревина i вироби з деревини – 18,2%, інші готові текстильні вироби – 8,7%, вироби з чорних металів – 5,4%.
Імпортувались, в основному, засоби наземного транспорту, крім залізничного – 28% від загальних обсягів імпорту, синтетичні або штучні штапельні волокна – 28%, чорні метали – 18,8%, котли, машини – 12,7%.
Довідково. Королівство Бельгія – суверенна держава у Західній Європі. Площа країни – 30 528 км² (139 місце у світі), населення – трохи більше 11,4 млн осіб. За густотою населення (367 ос. на 1 км²) Бельгія посідає одне з перших місць у світі. Столиця та найбільше місто – Брюссель, населення якого становить 1,2 млн осіб.
Країна поділена на три регіони з високим рівнем автономії: Фламандський регіон на півночі, Валлонія на півдні та Брюссельський столичний регіон. Брюссель – найменший і найбільш густонаселений регіон, а також найбагатший регіон за рівнем ВВП на душу населення.
Бельгія є однією з шести країн-засновників Європейського Союзу, а її столиця, Брюссель – місто, в якому знаходиться Європейська Комісія, Рада Європейського Союзу та Європейська рада, а також одне з двох міст, де знаходиться Європейський Парламент (інше – Страсбург). Бельгія також є членом-засновником Єврозони, НАТО, ОЕСР, СОТ, частиною тристороннього Союзу Бенілюксута Шенгенської зони. У Брюсселі знаходиться кілька офіційних інституцій ЄС, і штаб-квартири багатьох великих міжнародних організацій, таких як НАТО.
Бельгія – високорозвинена індустріальна країна. Основні галузі економіки: інжиніринг і металургія, моторобудівна, харчова, хімічна, текстильна, вугільна, нафтова та скляна промисловість. Грошова одиниця – євро. Експорт: залізо, сталь, текстиль, нафтохімікати, пластмаси, діаманти, транспортні засоби.