2 березня, делегація на чолі з Повноважним Послом Великої Британії в Україні – Меліндою Сімонз, відвідала місто Житомир. У рамках візиту відбулася робоча зустріч за участю керівництва міста, а також представників виконавчих органів, комунальних підприємств Житомирської міської ради.
Міський голова Сергій Сухомлин наголосив на важливості реформи децентралізації, завдяки якій для громад відкрилися нові можливості.
"Децентралізація – це можливість громади самій обирати політику енергозбереження та виступити ініціатором проєктів. У червні 2018 року нами було підписало меморандум про співробітництво з міжнародною неурядовою організації «350.org», згідно з яким Житомир став першим містом у Східній Європі, що заявило про перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року. А у вересні цього ж року я представляв місто на кліматичному саміті у Сан-Франциско та мав можливість на глобальному рівні заявити про плани міста», – сказав Сергій Сухомлин
Також міський голова зазначив, що місто Житомир у 2012 році приєдналося до міжнародної ініціативи «Угода мерів-Схід» та взяло на себе зобов’язання зменшити викиди вуглекислого газу (СО2) на 20% до 2020 року. На виконання цих зобов’язань виконавчими органами міської ради План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Житомира на 2015-2024 роки, який у 2015 році затверджено рішенням Житомирської міської ради.
Наступним стратегічним етапом стала розробка та затвердження комплексної міської цільової програми «Муніципальний енергетичний план території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки» (за сприяння Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації). За результатами міжнародного аудиту Житомир став другим містом в Україні, яке отримало срібну нагороду «Європейська Енергетична Відзнака», – зауважив Сергій Сухомлин.
Делегації представили результати завершених проєктів, зазначивши, що вже 26 об'єктів соціальної сфери було термодернізовано в ході реалізації енергоефективних проєктів протягом семи останніх років. Особливу увагу присутні приділили питанням модернізації комунальних підприємств «Житомиртеплокомуненерго» та «Житомирводоканал» міської ради.
«Наразі в Житомирі будується ТЕЦ на альтернативному паливі, що реалізуватися за підтримки уряду Швейцарії та міста. В планах запустити її в поточному році.
Також за підтримки Світового банку ми реалізовуємо проєкт з модернізації водоканалу міста. Тривають будівельні роботи з реконструкції насосних станцій водопроводу та водоочисної станції, реконструкції каналізаційних очисних споруд та реконструкції водопровідних мереж», – повідомив міський голова.
«Енергоефективність – ключові питання для Великої Британії. Як відомо, у нас буде проходити конференція COP26, тому тема дуже актуальна для нас і ми хочемо широко розкрити дане питання і проаналізувати перспективи. Ми зацікавленні в розвитку інвестицій у сфері відновлюваної енергетики», – зауважила Мелінда Сімонз, Повноважний Посол Великої Британії в Україні.
У ході зустрічі гості відвідали котельню РК-10 (провулок 1-й Винокурний, 36а), де реалізовується проєкт з побудови ТЕЦ відновлюваних джерел енергії (біопаливі) та вироблятиме теплову і електричну енергію. а
Під час зустрічі також обговорили майбутні перспективи співпраці не тільки в енергоефективних проєктах, а й в економічній та соціальній сферах.