Три мільйони гривень необхідно витратити на реставрацію експонатів обласного краєзнавчого музею, які будуть розміщені у відремонтованому магістраті.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор музею Роман Насонов.
Реставраційно-будівельні роботи у магістраті завершилися напередодні Дня Незалежності. За словами директора обласного краєзнавчого музею Романа Насонова, на двох поверхах приміщення представлять частину колекцій краєзнавчого музею.
"Перший зал – природничий, – розповідає Роман Насонов. – Там розміститься мінералогічна колекція, якою був започаткований музей 155 років тому. Далі в експозиції плануємо представити орнітологічну колекцію та колекцію ссавців. На другому поверсі буде історична експозиція, починаючи від археології, найдавніших часів і закінчуючи періодом здобуття незалежності України. Окремо передбачена зала для палеонтологічної колекції, де буде представлений найочікуваніший експонат – мамонт".
Після реконструкції магістрат став доступним для людей з інвалідністю. Тут є підйомник та літній майданчик.
За словами Романа Насонова, аби глядачі все побачили, необхідно провести реставрацію експонатів. Вона триватиме півроку, якщо вчасно виділять необхідні гроші.
"Попереду багато роботи: монтаж експозиції, розкладка експонатів, які потребують реставрації, – каже Роман Насонов. – Вартість робіт з реставрації експонатів становить 3 мільйони гривень".
"Для виділення коштів потрібно рішення обласної ради, – каже голова облдержадміністрації Віталій Бунечко. – Якщо держава вклала близько 50 мільйонів гривень у відновлення магістрату, то думаю, що ми зможемо акумулювати і знайти 3 мільйони гривень".
Загальна кошторисна вартість реконструкції магістрату становила більше 33 мільйонів гривень. Вона тривала два роки. Гроші були виділені з державного та обласного бюджетів.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...