Станом на 18 листопада у Житомирі відсторонили від роботи більше 40 освітян, котрі не зробили щеплення від COVID-19. У п'яти школах міста діти продовжують вчитися дистанційно.
Про це Суспільному розповіла заступниця керівника міського департаменту освіти Раїса Кошевич.
За її словами, від роботи відсторонили працівників, котрі відмовилися вакцинуватися, або ж ухиляються.
"Станом на сьогодні (18 листопада – ред.) в системі загальної, позашкільної, дошкільної освіти і профтехосвіти налічується 41 такий працівник. П'ять шкіл тимчасово продовжують вчитися дистанційно. 26 із 33 шкіл працюють. Керівники впоралися з цією проблемою і знайшли можливість робити взаємозаміну тим працівникам, які відсторонені", – говорить Раїса Кошевич.
Наталія Захарчук – класна керівниця 6-А класу житомирської школи №10. Каже, що в класі вчиться дитина з інвалідністю, котрій під час уроків потрібен асистент вчителя. Зі слів вчительки, з восьмого листопада асистента відсторонили від роботи.
"Хлопчик уже звик до свого асистента, котрий знає свою роботу, – розповідає кореспондентам Суспільного Наталія Захарчук. – І сьогодні дитина залишається без асистента. Коли це робила спеціально навчена людина, то вчитель був тільки провідником. А тепер треба все робити вже самій, і це кожен вчитель з кожного предмету. Дитина потребує більшої уваги, але ми не можемо позбавити уваги вчителя весь клас. І це напруга, бо треба і клас тримати, і з інклюзивною дитиною спілкуватися".
Асистентів вчителів в школі №10 заміняти нікому.
"Якщо ми говоримо про асистентів вчителів, які працюють в інклюзивних класах, то тут не так просто знайти заміну, – каже директор школи №10 Олександр Величко. – Треба шукати нову людину, яка буде вникати в процес, яка буде вивчати дитину. Ми на сьогодні досягли показника у понад 90% щеплених працівників. І виникає питання: навіщо ці накази МОЗу?"
Зі слів директора школи №10, у їхньому навчальному закладі відсторонили чотирьох невакцинованих працівників, в тому числі, двох педагогів.
"Посеред навчального року випало два педагоги. Це негативно впливає на освітній процес, бо їм треба знайти заміну або тимчасово взяти на роботу ще когось. А заміни оплачуються менше, ніж звичайний урок, який є в штатному розкладі", – сказав Олександр Величко.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...