Відповідне рішення прийняли 16 лютого на черговому засіданні виконавчого комітету. Для покращення надання послуг користувачам електронних квитків затверджено Порядок та Умови проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання (інвестора) для розвитку автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському громадському транспорті.
«Наразі удосконалюється послуга для користувача громадського транспорту – це транспортний мобільний додаток. Користувач Картки житомирянина, транспортної картки на сайті зможе моніторити всі своїх поїздок та ряд інших функцій», - каже заступник міського голови Олександр Шевчук.
За словами Олександра Шевчука, програмне забезпечення дасть можливість поповнення проїзних карток в будь-якому автоматі самообслуговування і це буде миттєво.
«На сьогодні система працює в режимі офлайн, а можна буде перевести більшість функцій в онлайн. Оскільки у міста є базове наповнення, і вона постійно потребує оновлення програмного забезпечення, тому вирішено краще цю функцію визначити на умовах конкурсу і за рахунок інвестора. І пропрацювати визначення суб’єкта господарювання, який буде інвестувати в оновлення системи, щоб покращити надання послуги у сфері автоматичної оплати проїзду», - зазначає заступник міського голови.
Основні переваги системи АСООП:
- удосконалення функціоналу «Картки Житомирянина»; - можливість віддаленого поповнення через всі впроваджені платіжні системи; - оновлення протоколу обміну даними, що дозволить впровадити поповнення існуючих транспортних карток за допомогою банківських продуктів (клієнт банку, банківський мобільний додаток); - розробка особистого кабінету користувача транспортної карти на вебсайті; - оновлення наявного та розробка додаткового програмного забезпечення.
Зауважимо, що за неофіційною інформацією вартість утримання системи становила 5% від суми безготівкових платежів включно з комісіями банків. Нова вартість послуг складе до 10%. Згідно даних "Прозорро" комунальному перевізнику ТТУ обслуговування у 2021 році вартувало 1479600 грн., а у 2022 році ця сума зросла до 1,5 млн грн.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...