Профільна труба є важливою частиною монтажу електричної системи у приміщеннях підприємств та підвальних спорудах. Від того, наскільки якісно буде здійснено монтаж кабелю, буде залежати безпека та надійність експлуатації усієї електричної системи.
Завдяки цьому значно знижується ризик деформації чи пошкодження елементів системи. Якщо існує висока загроза негативного хімічного чи механічного впливу на кабельну систему, доцільно ховати проводку у профільні металеві труби. Вони виступають в ролі захисної оболонки, що забезпечує безперебійну та тривалу роботу всієї електричної системи.
Переваги та недоліки використання профільних труб
Під час здійснення монтажу проводки та для захисту електричної системи від агресивного зовнішнього впливу, що може бути викликаний негативними чинниками, активно використовують профільні труби з квадратним або прямокутним розрізом, які виготовляють зі звичайної вуглецевої сталі. Для посилення захисту використовують сталеві матеріали, які мають додаткову стійкість до корозії, але вони значно дорожчі, тому їх закупівля не завжди обґрунтована. Основні переваги використання профільних труб полягають у наступному:
- зручність та економія простору під час установки, за рахунок квадратної або прямокутної форм;
- додатковий захист кабелю від можливих електромагнітних хвиль;
- мінімізація ризику пошкодження кабелю під час роботи з різними механізмами;
- надійний захист від агресивного впливу довкілля, якщо кабель монтують на вулиці.
Одним із небагатьох недоліків використання профільних труб є те, що їх складно вигинати. Це подекуди може ускладнювати процес монтажу та вимагати від спеціаліста використання спеціальних інструментів, знань та навичок.
Особливості та правила прокладання кабелю у профільній трубі
Процес прокладання кабелю у профільній трубі вимагає дотримання певних правил та послідовності виконання процедури. Монтаж починають з того, що відмічають точні місця, де будуть розміщені вимикачі, розетки, електротехніка у приміщенні. Далі роблять помітки, за якими орієнтовно прокладатимуть електрокабель. Після визначення шляху та розміщення силового проводу, всередину каналу задувають тальк. Це потрібно для того, щоб протяжка матеріалу була легкою. У місцях вигину можуть бути встановлені спеціальні монтажні коробки, які спрощують процедуру прокладання труби.
Якщо профільна труба, що використовується під час монтажу, не нова, її обов'язково прочищають спеціальним тонким йоржиком. В разі використання неоцинкованого матеріалу, його внутрішню поверхню покривають фарбою. Цей процес відбувається шляхом застосування спеціальної губки, яку просочують необхідною речовиною та протягують по всій довжині труби.
Важливо враховувати, що для прокладання кабелю використовують матеріал з потрійним шаром ізоляції. Найбільш розповсюдженим та вживаним є варіант профільної труби 40х40 мм, цього достатньо для зручного прокладання проводки. Використання профільної труби забезпечить не тільки легке монтування кабелю, але й захистить його від пошкоджень на тривалий час.