На Житомирщині Служба безпеки України викрила чергового «бізнесмена», який організував канал виїзду чоловіків призовного віку за кордон.
Військовозобов'язані виїжджали до країн Євросоюзу, користуючись статусом «водія-волонтера» та «відправника за гуманітарною допомогою».
Встановлено, що організував «бізнес-схему» 39-річний житомирянин. Діяв він «під прикриттям» декількох фіктивних благодійних фондів, які зареєстрував на підставних осіб.
До виготовлення документів із реквізитами «фондів» для клієнтів зловмисник «втемну» залучив свою дружину – вона курувала аналогічні питання у справжній організації, яка займається доставкою гуманітарних та медичних вантажів з-за кордону для потреб населення і Збройних Сил України.
Надалі неправдиві відомості передавалися для внесення до електронної бази даних «Шлях».
Вартість пакету документів для виїзду залежала від мети поїздки та становила від 300 до 2 тисяч доларів США.
До «ціни» входив також детальний інструктаж перед кожним виїздом – як діяти при перетині держкордону, щоб «не спалити» статус водія-волонтера.
У межах кримінального провадження задокументовано виїзд до інших держав щонайменше 12 потенційних призовників, деякі з них перетинали держкордон неодноразово. Наразі перевіряється інформація щодо кількості клієнтів, які скористалися незаконними «трафіками», прокладеними фігурантом справи через інші псевдо-благодійні фонди.
Під час санкціонованого обшуку на місцем проживання ділка правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, печатки благодійних організацій, котрі фігурують у незаконній оборудці, а також інші документи, які містять докази протиправної діяльності.
На підставі матеріалів СБУ слідчі Нацполіції повідомили фігуранту справи про підозру в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України порадами та усуненням перешкод для незаконного переправлення через держкордон, вчинених щодо кількох осіб та повторно, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.ч.1 та 2 ст.332 Кримінального кодексу України.
Вирішується питання щодо обрання зловмиснику міри запобіжного заходу.
Крім того, нині у суді розглядаються матеріали кримінального провадження стосовно цього ж «бізнесмена» - декілька років тому СБУ викрила його на виготовленні та збуті документів із підробленими голографічними елементами (ч.3 ст.358 КК України).
Заходи з документування незаконного каналу здійснили співробітники Управління СБ України в Житомирській області у співпраці зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва органів прокуратури.