У лікарні №1 запустили сонячну електростанцію. Сонячні панелі потужністю 48 кВт розмістили на даху терапевтичного корпусу, де знаходиться відділення екстреної медичної допомоги та встановлене важливе обладнання.
"Робота ангіографа, комп'ютерного томографа та іншого обладнання в корпусі необхідна 24/7. У терапевтичному відділенні перебуває до 180 пацієнтів одночасно, і станція допоможе якісно та, головне, вчасно надавати медичні послуги», - говорить Володимир Мордюк, директор КП "Лікарня №1" Житомирської міської ради.
У випадку кризової ситуації установка зможе працювати в парі з резервним генератором і таким чином забезпечити живлення корпусу. Станція модульна: в майбутньому її потужність можна збільшити, доставивши панелі та необхідне обладнання.
Покращити енергобезпеку житомирської лікарні допомогли компанії з Чехії – подарували обладнання та доставили його в Житомир. Вартість подарованого обладнання – 920 тис. грн. Монтажні роботи та проєктна документація вартують близько 340 тис. грн та профінансовані з бюджету закладу.
Міський голова Сергій Сухомлин каже: проєкт надважливий в плані безпеки, економії та екології.
"У теперішніх умовах значення альтернативної енергії збільшилося в рази. 48 кВТ, які подарували нашій лікарні, дуже необхідні. Взимку, під час відключень електроенергії, заклад працював завдяки дизельним генераторам. Були випадки, коли складні операції, які проводяться за допомогою ангіографа, завершувалися успішно завдяки автоматичному увімкненню резервних генераторів.Тому електростанція необхідна насамперед для безпеки пацієнтів", – зазначає міський голова. Каже, схожу станцію планують встановити і в КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка»: це вже інший проєкт, який наразі реалізовується.
Станція на терапевтичному корпусі дасть можливість зекономити до 20% електроенергії з електромережі вартістю близько 300 тис. грн на рік. Однак не економія, а безпека пацієнтів є основною перевагою встановлення сонячних панелей.
«Вивести з ладу таку станцію складно. Об'єкти критичної інфраструктури мають бути завжди з електроенергією, бо в лікарні одна хвилина може коштувати людське життя", – говорить експерт ГО "Екоклуб" Дмитро Сакалюк. Ця громадська організація допомогла знайти в Чехії компанії, які інвестували в енергонезалежність житомирського медичного закладу, - SOLSOL s.r.o. та неурядову організацію NESEHNUTÍ.
Роботи зі встановлення 128-ми сонячних панелей зайняли два тижні та завершилися минулої п’ятниці. Станція працювала у тестовому режимі, тепер її запустять на повну.
Сонячні станції є сучасною альтернативою в енергетиці та безпечні для навколишнього середовища. Для Житомира зменшення викидів СО2 є одним із пріоритетів. З 2012 року наше місто є підписантом "Угоди мерів" і взяло зобов’язання скоротити на своїй території викиди CO2 на 20% до 2020 року та досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...