На Житомирщині за минулий рік виявили 73 тварини, які захворіли на сказ, цьогоріч – лише 17 » Новини Житомира
 
 


На Житомирщині за минулий рік виявили 73 тварини, які захворіли на сказ, цьогоріч – лише 17

Автор: news_maker від 27-04-2024, 18:12, переглядів: 6


Упродовж 2023 року на території області спостерігалося ускладнення епізоотичної ситуації стосовно сказу тварин, – було оголошено 69 неблагополучних пунктів по сказу (+36 до 2022 року), де захворіло 73 тварини. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Тому з метою стабілізації ситуації проведено комплекс протиепізоотичних заходів зокрема:

В травні та у вересні місяці минулого року на території області проведено весняну та осінню кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Проведено безкоштовну вакцинація домашніх тварин проти сказу (собаки, коти) та вакцинацію сільськогосподарських тварин, що випасаються (велика рогата худоба, коні, дрібна рогата худоба). Проводилася стерилізація та вакцинація від сказу безпритульних тварин.

Весь цей комплекс проведених профілактичних заходів дав змогу стабілізувати епізоотичну ситуацію стосовно сказу, так за 1 кв. 2024 року виявлено 17 хворих тварин, що на 2 голови менше до відповідного періоду минулого року.

Протягом 2024 року заплановано проведення повного спектру протиепізоотичних заходів по боротьбі зі сказом в тому числі двох кампаній із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській обласній військовій адміністрації (протокол 1 від 24.01.2024 року) затверджено площі території області де буде проведено розкладання пероральної вакцини у весняний період 2024 року, всього площа становитиме 15010 км², (площі на 31,5% збільшено до 2022 року).

Орієнтовно початок даної кампанії розпочнеться наприкінці квітня 2024 року та буде тривати 10-12 днів.

Розподіл принад із вакциною буде проведено наземним способом за участю працівників структурних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби області, Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, столичного лісового офісу та користувачів мисливських угідь.

Всього буде розповсюджено 375,2 тис. доз вакцини.

Застосовується вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач».

Принади будуть розкладені на заздалегідь визначених територіях, (крім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, автодоріг).

Для загальної обізнаності! Пероральна вакцина від сказу являє собою Поживні принади – у вигляді брикетів коричневого кольору розміром із сірникову коробку. Всередині брикету розміщена желеподібна капсула з вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, який приманює тварин на великих відстанях.

Після прокушування твариною капсули, вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ, формування імунітету у тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.

Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу та при системному застосуванню дає змогу розірвати ланцюжок передачі хвороби від диких до домашніх тварин а також до людини.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: