Для цього в дошкільних закладах створені спеціалізовані групи, наголошує головний спеціаліст міського управління освіти Зоя Грачова:
"У нас працюють групи для дітей з порушеннями мови, таких груп аж 52; у нас працює 11 груп для дітей з порушеннями психічного розвитку, для діток з розумовою відсталістю , дві таких групи працюють у п’ятдесят дев'ятому садочку. У нас є одна група для дітей з порушеннями слуху, вісім дітей там виховується. У нас три групи для дітей з порушеннями зору, є групи для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, одна з них – для дітей з дитячим церебральним паралічем".
Крім цього,у житомирських дитсадках є групи для дітей, які часто хворіють на бронхіти та пневмонію, для тих, хто має контакти з хворими на туберкульоз.
Зоя Грачова розповіла також, що останнім часом багато уваги приділяється ранній діагностиці захворювань. З цією метою створено декілька груп, в яких діти перебувають впродовж одного року, після чого приймається рішення – або дитина може виховуватися в звичайній групі, або в спеціалізованій.