Два дні поспіль учасники не лише обговорюватимуть теоретичні аспекти проблеми, а й поділяться власними практичними напрацюваннями, ознайомляться з роботою місцевих навчальних закладів та підприємств, які підтримують підприємницьку діяльність молоді. Відкриваючи семінар, заступник начальника департаменту сім'ї, молоді та спорту Олександр Антонюк підкреслив: на Житомирщині питання безробіття вирішується комплексно кількома структурами:
"У співдружності трьох основних суб'єктів цієї роботи: органів державної влади, федерації профспілок області та об'єднання роботодавців. У нас на рівні Житомирської області є регіональна угода між цими трьома партнерами. І основними напрямками в ній, що стосується соціального захисту населення, є заходи, спрямовані на подолання запобіганню безробіття молоді і працевлаштування молоді, яка активно шукає робоче місце"
Раніше держава використовувала примусові важелі впливу, аби підприємець брав до себе на роботу молодих спеціалістів, які тільки завершили навчання. Зараз же навпаки – підприємців намагаються заохотити влаштовувати практичні стажування для студентів і офіційно брати молодь на роботу, додає Олександр Антонюк:
"Сьогодні якщо створюються робочі місця і молодих людей приймають на роботу, то роботодавець упродовж кількох років не сплачує єдиний соціальний внесок за цих працівників. Якщо ж у таких працівників середня зарплатня, в цілому, за рік становить не менше, ніж три мінімальних заробітних плати, на наступний рік такий роботодавець по всьому фонду має пільги зі сплати єдиного внеску. Шукати треба партнерство, одними наказами і розпорядженнями не можна вирішити питання працевлаштування молоді"
Молоді люди повинні отримати підтримку та сприяння на ринку праці, а допомогу держава надаватиме, в першу чергу, соціально-незахищеним категоріям молоді, зауважує Олександр Антонюк.