Громади Житомирщини запрошуються до участі у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


Громади Житомирщини запрошуються до участі у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Автор: admin від 21-10-2014, 15:56, переглядів: 1 318

Громади Житомирщини запрошуються до участі у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»


Третю фазу Проекту, яка стартувала у травні цього року і триватиме до 2018 року, 29 вересня презентували представникам районних рад, адміністрацій, територіальних громад області. Участь в офіційному відкритті чергового етапу реалізації проектів співфінансування брали голова обласної ради Віталій Француз, голова ОДА Сергій Машковський, спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН Олена Рудіч.
Під час другої фази Проекту учасниками від Житомирщини були 7 районів і 28 сільських рад. В межах третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду зі спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Житомирській області. Діяльність Проекту спрямована на відновлення базової соціальної і комунальної інфраструктури у сферах діяльності громад: енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання, розвиток малого аграрного бізнесу (створення обслуговуючих кооперативів). Також Проект надаватиме підтримку Уряду України в упровадженні реформ з децентралізації, сприятиме сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями.
Віталій Француз закликав голів районних рад і сільських голів до активнішої участі у Проекті та запевнив, що обласна рада не стоятиме осторонь: «Допомагатимемо не тільки словом, а й ділом – відшуковуватимемо необхідну фінасову частину для здійснення ініціатив громад в обласному бюджеті», - сказав він. Як приклад, голова обласної ради назвав громаду села Стрибіж Червоноармійського району, якій вдалося в рамках проекту провести вуличне освітлення. «Спочатку люди не вірили, що проект буде настільки ефективним. Тепер же вони розуміють, що є можливості. Якщо активні самі, якщо керівник пробивається, то громаді допомагають».
Олена Рудіч повідомила, що Житомирщина на реалізацію заходів Проекту отримала квоту – 8 районів учасників. На кожен район передбачено по 4 мікропроекти у сільських територіях. У фінансовому еквіваленті це по 40 тис. доларів для кожного району-учасника. Співфінансування окремих проектів, які спрямовані на поліпшення життєдіяльності громад, відбувається таким чином: 75% від суми витрат надає Проект, 20% - місцевий бюджет, 5% - місцева громада. «Враховуючи складну економічну ситуацію у державі, нині внесок громади може бути не тільки фінансовим. Передбачається варіант, коли громада 3% вкладає грошима, а ще 2% - працею та матеріалами», - розповіла Олена Рудіч.

Громади Житомирщини запрошуються до участі у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: