Про причини цієї акції розповідає Олег Лисавенко – координатор фінансового майдану:
"Тут, в основному, кредитні позичальники, вкладники банків, просто клієнти банків, які не змогли отримати ні нормального обслуговування, ні переведення своїх валютних позик у гривню, про що просимо ще з 2008 року. Голова НБУ Гонтарєва сказала вчора – якщо немає можливості платити, віддайте квартири. І це навіть не дивлячись на те, що існує мораторій на відчуження нерухомості".
За його словами, сьогодні на Житомирщині до ініціаторів фінансового майдану вже звернулися понад дві сотні валютних позичальників. Вони заборгували різним комерційним банкам два мільйони доларів:
"Люди, які вже не зможуть платити. До останнього дехто ще платив відсотки за кредитами, тіло кредиту вже давно ніхто не погашав. А зараз людям не вистачає і на сплату відсотків. Тобто, ситуація, коли людину, фактично, загнали в кут і він потрапив у рабство навічно", – зазначає Олег Лисавенко.
Також варто додати, що сьогоднішнє символічне поховання гривні біля обласного Управління НБУ відбулася у рамках Всеукраїнської акції.
Подія сталася 10 квітня близько 22:10 на 2 км під’їзної дороги до автошляху Київ-Чоп, у с. Глибочиці. На місці події працювала слідчо-оперативна група Житомирського районного управління поліції №1...
Отож, наступна зупинка - 1914 рік. Житомирський трамвай зустрів нові проблеми, пов’язані з початком Першої Світової війни, початком бойових дій і наближення міста до фронту...