Своєрідний марафон стартує вже 15 квітня в житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І.Огієнка.
Там пройдуть два майстер-класи від викладачів Дрезденської музичної академії Криштофера Герберта (гобой) і відомого соло-кларнетиста Геза Барти, що працює з видатними оркестрами Європи. А наступного тижня в цьому ж навчальному закладі відбудеться гранд-ринг "Етикет від А до Я" на прикладі Великобританії.
28 квітня на історичному факультеті Житомирського держуніверситету ім. І.Франка відбудеться студентська науково-практична конференція на тему "Україна і Європа". Заходи до Дня Європи, які охоплять всі навчальні і бібліотечні заклади області, триватимуть з квітня по червень.
Серед найбільш масштабних і цікавих подій - обласний фестиваль художніх колективів та національно-культурних товариств Житомирщини "Поліська родина", спартакіада Житомирського національного агроекологічного університету з волейболу серед факультетів, зустріч студентів Житомирського державного технологічного університету з викладачем навчального закладу Чеської Республіки. Проведення Дня Європи в Україні вже стало традицією, і не лише для Житомирщини.
За статистикою, все більше українців відчувають себе європейцями, каже політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна:
"В порівнянні з травнем 2013 року, на кінець 2013 року, коли розпочався Майдан, стрімко зросла частка тих людей, які говорили – так, я відчуваю себе європейцем. Але це, все таки, було більш емоційним, тому що вже в травні 2014 року дещо зменшився відсоток тих, людей, які відчували себе європейцями, і зупинився десь посередині між тим, що було до Майдану, і тим, що було емоційним злетом під час Майдану".
Порівнюючи дані травня 2013 та 2014 років, за рік частка українців, які відчувають себе європейською нацією зросла на 5% і дорівнювала 38 відсоткам. Тенденція до тяжіння України до Європейської спільноти зберігається і сьогодні, кажуть аналітики.