Впродовж тижня в Державному архіві Житомирської області можна ознайомитися з документами часів Другої світової війни. Виставку до річниці Перемоги над нацизмом тут влаштовують щороку, і на ній представляють лише невелику частину документів з архівних фондів того періоду.
Традиційно це газети, листівки, списки громадян, вивезених на примусові роботи, листи з неволі, відомості про навчання дітей у школах. Цього року на виставці є щоденник працівника НКВС і новинка, яку вдалося показати відвідувачам завдяки тому, що сплив термін обмеження доступу до них, розповіла виконуюча обов’язки директора Державного архіву Житомирської області Лариса Мироненко:
"На стендах представлені карти, які вперше демонструються, які після зняття грифу "обмеження доступу" були описані і викликають дуже великий інтерес".
"Це насправді дуже цікаві документи", – погоджується доцент ЖДУ імені Івана Франка Петро Опанащук:
"Такі карти не зустрінеш в звичайних підручниках історії, ні в шкільних, ні навіть у вузівських. Дуже рідко використовуються саме німецькі карти цього часу, які б показували Україну як складову частину Німеччини в тих планах, які були станом на сорокові роки ХХ століття. Тому дуже важливо, щоб мали змогу прийти студенти вузів подивитися і так само учні шкіл мають змогу прийти на екскурсію подивитися і побачити, яке місце займала територія України в подіях Другої світової війни".
Виставка документів в Державному архіві Житомирської області "До 70 річниці Перемоги над нацизмом" буде відкрита для відвідування в читальному залі архіву до 15 травня.