24 вересня, на майдані ім. С.П. Корольова у Житомирі проходить виставка «Ярмарок енергоефективності».
У рамках Тижнів Німеччини в Україні департамент економічного розвитку міської ради спільно з Житомирським регіональним відділенням ВАОМС Асоціації міст України та проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» організували виставку-ярмарок з метою донесення до жителів міста важливість питання енергозбереження та енергоефективності.
Представники компаній презентують енергоефективні рішення та технології для приватних й багатоповерхових будинків.
Заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради Борис Пахолок переконаний: найбільша економія споживання енергоресурсів лежить в площині кінцевого споживача, яким є населення.
«Для того, щоб досягти якісної енергонезалежності в місті, ми маємо навчити споживача економити енергоресурси та стимулювати його скорочувати споживання енергоресурсів у своєму помешканню», - говорить він.
Дмитро Марусич, консультант проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ, зазначає: фахівці проекту GIZ приїхали з просвітницькою програмою та мають намір поділитися реалізованими проектами в Житомирі.
«В Житомирській області вже було реалізовано ряд проектів, - говорить експерт. - Влітку в Житомирі завершено глибоку термомодернізацію дитячого садочку №63. До реалізації цього проекту долучилися німецькі фахівці з енергоефективного будівництва, використовувалися якісні матеріали. Думаю, це гарний досвід для міста та потужний крок в напрямку утеплення всієї бюджетної сфери».
Як розважальний елемент для молоді, Дмитро Марусич презентує велосипед з підключеним до нього телевізором, який від крутіння педалей починає працювати. « Ми даємо зрозуміти дитині, яка сідає за велосипед і починає крутити педалі, що енергія дійсно багато коштує, особливо, коли ти сам її виробляєш».
Питання енергозбереження та енергоефективності на сьогодні є вкрай актуальним для України. Борис Пахолюк зазначив, що на сьогодні існує державна підтримка населення та ОСББ за програмами енергозбереження.
«Державна програма передбачає фінансову підтримку населення в прагненнях до енергоефективних заходах. Так держава компенсує від 30 до 70 % суми кредиту на енергоефективні заходи - утеплення стін, заміна вікон, встановлення лічильників, встановлення сонячних панелей, геліосистем, заміна старих типів освітлення на енергоефективні. Важливо, щоб цією програмою скористалися ОСББ», - зазначив Б. Пахолюк.
Наразі у Житомирі жодне ОСББ ще не скористалося кредитними програмами з енергоефективності, які пропонують фінансові установи.
Організатори заходу наголошують: мешканці міста мають навчитися економити енергоресурси вдома та почати розумно впроваджувати енергоефективні заходи.