Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі

Автор: admin від 30-03-2016, 11:30, переглядів: 1 460

Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі

З 1 березня 2016 року Житомир приєднався до проекту з впровадження партисипаторного бюджету (бюджету участі), що передбачає право громадян на участь у розподілі частини коштів з міського бюджету. Сьогодні, 29 березня, до Житомира завітали експерти, які на практиці впроваджували модель партисипарного бюджету в своїх містах. У ході навчального семінару вони поділилися досвідом реалізації проекту в своїх регіонах.

Експерти ознайомили присутніх з основними принципами партисипаторного бюджету, розповіли, як бюджет участі працює в інших країнах світу, більш докладно зупинилися на польській моделі впровадження громадського бюджету. Так, з 2011 року в містах Польщі мешканці беруть активну участь у формуванні частини міських бюджетів через подачу своїх ініціатив-проектів. Впровадження ж проектів відбувається після голосування громадськістю.

Як зазначалося під час зустрічі, унікальність бюджету участі в тому, що кожна громада має свої правила та інструменти й по-різному реалізує партисипаторний бюджет, хоча принципи роботи в містах однакові. Житомир увійшов у четвірку міст України, в яких Фундація польсько-української співпраці Паусі другий рік поспіль підтримує процес встановлення і впровадження механізму залучення громадян до управління містом. За словами Констянтина Плоского, представника Фундації Паусі, в минулому році експерти Фундації допомогли впровадити громадський бюджет в Чернігові, Черкасах та Полтаві.

У Житомирі наразі триває робота над механізмами впровадження партисипаторного бюджету. Координаційна рада, затверджена розпорядженням міського голови, працює над проектом Положення про бюджет участі. Планується, що перші ініціативи мешканців міста будуть профінансовані у 2017 році.

«Наше завдання - навчитися, як партисипаторний бюджет працює в інших містах України та світу, підготувати проект Положення, за яким буде працювати бюджет участі у м. Житомирі, затвердити на сесії міської ради, організувати й запустити конкурс проектів, провести голосування за кращі ідеї, закласти проекти переможців у бюджет 2017 року і профінансувати й реалізувати проекти», - зазначив директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

У ході навчального семінару представники виконавчих органів міської ради, громадських організацій, депутати міської ради мали можливість отримати вичерпні відповіді у представників Фундації ПАУСІ, експертів з Чернігова та Чернівців щодо основних етапів реалізації проекту та подальших організаційних кроків.

Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі
Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі
Житомир приєднався до проекту з впровадження бюджету участі

Категорія: Новини / Фото

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: