Вирішення ситуації з виділенням земельних ділянок учасникам АТО – не в перекритті руху та створенні незручностей для інших громадян.
У цьому впевнений голова ОДА Сергій Машковський, який сьогодні, 22 червня, спілкуючись із журналістами щодо акції з перекриттям руху, наголосив: «Якщо є питання до місцевих органів виконавчої влади, до мене особисто – я завжди відкритий до спілкування і з учасниками АТО, і з активістами».
Керівник області упевнений: проблемні питання вирішуються під час конструктивного діалогу, а не радикальних методів. Зокрема, він наголосив, що одне із резонансних питань, яке вирішено, не зважаючи на акції з перекриттям руху, – призначення керівника Держгеокадастру в області:
«Сьогодні призначено т.в.о. Держгеокадастру в області. Це – Ходаківський Олександр Олександрович. Це людина, що живе і працює в Житомирі, розуміє пріоритетність виділення земель учасникам АТО та, сподіваюсь, буде відстоювати інтереси жителів області. Посада керівника геокадастру – це, перш за все, велика відповідальність. Ця людина повинна виправдати сподівання суспільства».
Сергій Машковський назвав посаду керівника Держгеокадастру не кар’єрним ривком чи підвищенням, а порівняв із «електричним стільцем». Адже більшість «турбулентних» процесів в області пов’язані саме з виділенням земельних ділянок.
Найбільш резонансні – земля для львівських студентів та відсутність землі для учасників АТО.
Аби вирішити ці проблеми, між керівництвом області та Держгеокадастром напрацьовано спільний план дій.
Зокрема, голова ОДА чекає від т.в.о. Держгеокадастру в області скасування наказів на земельні ділянки для львівських студентів.
«Буде введено певний мораторій на виділення земель фізичним особам у районах, де є поклади бурштину чи титану. Звертатися зможуть державні компанії з відповідними ліцензіями, які публічно і прозоро повинні пройти визначену процедуру, у тому числі – погодження з місцевими громадами», – сказав Сергій Машковський.
Питання ж виділення земельних ділянок для учасників АТО мають бути на посиленому контролі в т.в.о. Держгеокадастру та вирішуватися в оперативному порядку, – упевнений керівник області. Адже зараз близько 3 тис. звернень демобілізованих на виділення землі залишилися без розгляду.
Керівник області акцентує: активісти теж мають дати можливість працювати керівнику геокадастру в області, без різного роду погроз. Проте громадський контроль, безперечно, повинен бути.