Занепокоєння в батьків викликали чутки, пов'язані з перспективою реформування державної інтернатної системи освіти. Аби успішно впровадити інклюзію, як альтернативу інтернатам для дітей з особливими потребами, потрібні не лише час і гроші, але й системні зрушення у суспільстві, у свідомості людей. Водночас, швидкі реформи можуть просто призвести до руйнування вже напрацьованого позитивного досвіду та бази. Про це йшлося на зустрічі, що її ініціювали батьки слабозорих дітей, які вчаться в Житомирській спеціалізованій школі №1. Занепокоєння батьків підтримали й випускники школи, які сьогодні завдячують закладу за можливість отримати вищу освіту і повністю соціалізуватися у суспільстві.
Серед 16 дитячих інтернатних закладів області Житомирська школа-інтернат №1 є єдиною спеціалізованою для дітей з вадами зору. Вона має комплекс унікального обладнання та якісну методичну базу, забезпечує вихованцям (які вчаться тут з усієї області) не лише загальну освіту, але й комплекс медичної та соціальної реабілітації.
19 грудня на свято Миколая до школи завітають народні депутати від різних партій, щоб за традицією подарувати дітям солодощі. Але чи готові вони приймати розумні й далекоглядні рішення про долю подібних закладів? Принаймні, перший коментар ми вже отримали від народного депутата України Борислава Розенблата:
"Я буду там 19 грудня поздоровляти діточок з днем св. Миколая і обов'язково попрошу колектив і батьків, щоб вони написали на моє ім'я звернення для того, щоб ми не допустили закриття цієї школи. А потім вже побачимо, хто там буде нам перечити".