Більше ста осіб – вчителі, соціальні педагоги, представники громадських організацій, підвищували свою компетентність в сфері прав людини, і зокрема захисту власних прав та прав інших людей. При цьому акцент в ході тренінгів ставився на протидії різним проявам ненависті і, безпосередньо, в Інтернеті. Заняття проходили в рамках акції "Рух проти ненависті: регіональний вимір" і мали не лише теоретичні вправи, каже координатор проекту Ольга Виговська:
"Семінари складалися як з теоретичної, так і з практичної частини. В теоретичній ми розповідали, як розпочалася кампанія на європейському рівні, якій досвід був напрацьований в українській кампанії "Рух проти ненависті".
Серед практичних занять в більшості були вправи зі спеціального посібника "Ради Європи" "Закладинки". Також учасникам семінарів були представлені виставки тематичних малюнків художника Василя Вознюка, тематичних фотографій фотомайстра Леоніда Шевчука та виставка фото, зроблених за допомогою театру "Життя" "Справжня реальність – життя без ярликів". Акція "Рух проти ненависті: регіональний вимір" проходила під егідою загальноєвропейської кампанії "Рух проти мови ненависті" ("No Hate Speech Movement").
Практика проведення з 2014 року подібних заходів в Україні показала, що така освітня програма вкрай необхідна, переконана національний тренер кампанії, кандидат педагогічних наук Надія Павлик:
"За цей час ми зіштовхнулися з такою проблемою, що вчителі не готові працювати з дітьми в цій темі, тому що вони самі не володіють поняттями "права людини", не володіють вправами, які можна запропонувати дітям, для того, щоб розвивати критичне мислення і т.д. Ненависть завжди породжує лише ненависть і ми мусимо запропонувати якісь альтернативні шляхи виховання в дітях, наприклад, критичного мислення, в тому числі в інтренет середовищі".
Акція "Рух проти ненависті", що пройшла на Житомирщині, мала міжнародний характер: ділитися своїм досвідом роботи в цій сфері приїхали два тренери, з Польщі та з Чехії. Говорить координатор загальноєвропейської кампанії в Чехії (2013-2015 рр.) Роман Маца:
"У нас була мета, щоб ми не лише передали інформацію, а й стимулювали учасників тренінгів, щоб вони також передали цю інформацію в своєму середовищі, своїм колегам. Проект був успішним, і ми вже почули від учасників конкретні пропозиції щодо акцій, які вони будуть реалізовувати зі своєю цільовою аудиторією. Так що, вважаємо, що це дуже важливо, тому що є дуже багато негативного не лише в Україні, а й по всьому світу. А як з цим боротися? Тільки позитивом".
Міжнародна акція "Рух проти ненависті: регіональний вимір" пройшла в чотирьох містах області: Бердичеві, Коростені, Новограді-Волинському та Житомирі. В подальшому організатори, за сприяння обласної влади, хотіли б охопити навчальними тренінгами й інші міста Житомирщини.