В рамках прес-туру, організованого житомирським "Центром розвитку місцевого самоврядування", журналісти мали змогу на власні очі побачити та оцінити досягнення громади, що об'єдналася однією з перших в області Високівська громада – найменша з існуючих 32 об'єднаних територіальних громад Житомирщини. У її складі – п'ять населених пунктів із населенням трохи більше як 2700 осіб. Однак це не заважає громаді бути однією з найуспішніших в області. Відремонтовані ФАПи, будинки культури, освітні заклади, амбулаторія, садочки, вуличне освітлення із застосуванням найновіших енергозберігаючих технологій, кілька кілометрів відбудованих доріг та активна робота у напрямку залучення інвестицій – це далеко не повний перелік того, чого громаді вдалося досягти лише за два роки об'єднання. Минулоріч високівці освоїли більше 9 мільйонів гривень коштів різних субвенцій, отриманих з держбюджету на розвиток громади.
"Працювати намагаємося комплексно, втілюючи свої проекти одночасно у всіх п’яти населених пунктах", – каже голова Високівської об’єднаної територіальної громади Микола Бардук:
"Ми підходимо до свого розвитку комплексно: благоустрій, звісно, важливе питання, але ще важливіше – створення необхідної інфраструктури. Щоб вона відповідала вимогам сьогодення, була енергонезатратною, економною. Ви бачили наші освітні заклади – скільки ми вже в них вклали і будемо вкладати і надалі, бо це на сьогоднішній день – наш пріоритет. Те ж саме буде в нас і з медичними закладами, і з клубами. Стараємося комплексно вирішувати питання, але не забуваємо про те, що все це можна вирішувати тільки тоді, коли будуть надходження з місцевого бюджету, залучення інвестицій створення робочих місць".
Задоволена темпами розвитку і сама громада. Причому, не лише ті, хто проживає у Високому, а й жителі інших сіл:
Леоніда Ковальова: "Звісно, відбуваються зміни. Ось асфальт проклали аж туди, на Палянівщину. І школу гарно зробили, і клуб". Галина Кохан: "У нас добре, бо добрий господар наш сільський голова. У нас і газ є, і дороги поремонтували, школа в нас гарна і до людей добре ставляться. Дуже добре". Микола Бабич: "Зміни відбуваються в кращий бік – кладуть асфальт, є свій медпункт, садочки для дітей, гарно надають всі послуги. Єдине що – було б добре, якби ми мали тут трохи більше персоналу, щоб зробити тут лікарню і не їздити в район". Галина Михайлівська: "Садочок збудували, ремонти скрізь поробили – в школі, в клубі, в медпункті. Затишно, як мені здається, у нас тут. Дорогу ось одну зробили, якби ще одну – то це було б ще краще". Леся Іргел: "Дорогу зробили. Плюс – покращили сполучення, багато рейсів автобусів і дуже зручно добиратися. Противники об'єднання, звісно ж, були. Насправді, вони й досі є, хоч і бачать усі ці позитивні зміни. На їхню думку, цього мало, і треба більше. Але у будь-якої ідеї завжди є противники, а ми прекрасно розуміємо, що не все зразу, все буде поступово".
Зупинятися ніхто не збирається, запевняє керівництво громади. Працівники селищної ради у повному складі долучаються до написання різного роду міжнародних проектів, частина з яких нині вже реалізується. Зокрема, найближчим часом у громаді планують приступити до спорудження нових сучасних зупинок. Цікаво, що переможцями цього проекту стали учасники лише з трьох областей – Донецької, Луганської та Житомирської.