8 листопада у залі засідань облдержадміністрації відбулися загальні збори громадської ради, в яких взяли участь 34 члени ради та запрошені. Провів засідання голова громадської ради Олег Умінський, який у своєму вступному слові відзначив: «Наша діяльність 2011–2012 років є яскравим свідченням того, що органи влади та інститути громадянського суспільства регіону зацікавлені в діалозі та партнерстві, підвищенні ефективності взаємодії. Між обласною державною адміністрацією, обласною радою та громадською радою є спільне розуміння: без розвиненого громадянського суспільства, зокрема, без створення належних умов для забезпечення свободи думки і слова, вільного вираження поглядів і переконань, свободи об’єднань, свободи зборів, участі громадян в управлінні державними справами та місцевому самоврядуванні держава не створить можливостей для забезпечення функціонування різних моделей демократії участі, що у поєднанні з безпосередньою та представницькою демократією є умовою успішної модернізації, європейської інтеграції та сталого розвитку», – наголосив Олег Умінський.
З-поміж питань порядку денного голова громадської ради виділив ті, які потребують негайного втручання влади.
Голова комісії з питань регіональної політики, містобудування, архітектури та ЖКГ Тетяна Угодовська розповіла присутнім про проблему, що виникла з утіленням у життя програми поводження з твердими побутовими відходами на Житомирщині. На сесії обласної ради на реалізацію цього проекту були виділені кошти, для цього до казначейства подали всі необхідні документи, проте гроші так і не поступили. Вивчити це проблемне питання зобов’язалася присутня начальник головного управління економіки облдержадміністрації Зінаїда Янченко, а громадська рада – підготувати письмове звернення до голови облдержадміністрації Сергія Рижука.
Про обговорення проекту Програми соціально-економічного розвитку Житомирщини у своїх виступах говорили Зінаїда Янченко та голова комісії з питань бюджету, економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Ірина Яремчук. Представниця громадської позиції, ознайомившись із п’ятьма розділами проекту, відзначила, що програма на наступний рік радикально відрізняється від попередньої, написана конкретно, проте у ній варто врахувати заходи щодо підтримки бізнесу. Начальник управління економіки запевнила, що всі пропозиції будуть враховані, а задля прозорого громадського обговорення проекту програми вона має бути вивчена окремо всіма комісіями громадської ради та всіма громадськими організаціями області, науковцями ВНЗ, підпорядкованими підприємствами, по темі будуть проводитися круглі столи і засідання. Пропозиції від різних груп громадськості будуть розглянуті під час колегії облдержадміністрації. Завершальним етапом підготовки програми розвитку Житомирщини стане сесія обласної ради.
Чільне місце збори громадської ради надали питанням медицини та соціального захисту. Резонансу набуло питання функціонування апарату МРТ та можливого скорочення працівників Житомирської міської дитячої поліклініки, що по вулиці 1 травня. Щодо апарату МРТ є проблема: обласна лікарня не має власного апарату, а лише приватні, тому населення змушене оплачувати обстеження значно дорожче. А от щодо дитячої поліклініки, то, попри всі чутки та плітки, проблема відсутня: медичний заклад функціонує і буде функціонувати, скорочення працівників найближчим часом не передбачається. У цьому учасників засідання запевнив головний лікар поліклініки Володимир Башек. За його словами, Житомирщина може увійти до числа областей, у яких відбуватиметься реформування медичної галузі, однак поки що такого рішення не прийнято. У разі реформ посади лікарів-педіатрів та всіх профільних лікарів неодмінно збережуться. Можливе скорочення тільки молодшого медичного персоналу.
Учасники зборів також розглянули питання про створення центру реабілітації для жінок, які постраждали внаслідок насильства у сім’ї, впровадження іпотерапії для хворих дітей та порядок підготовки й обрання нового складу громадської ради.
Як бачимо, цей консультативно-дорадчий орган займається пошуком шляхів вирішення широкого спектру нагальних питань сьогодення. 11 його комісій демонструють ефективність своєї роботи, а наявні проблеми, у тому числі й винесені на обговорення чергових зборів, доводять: громадська рада при облдержадміністрації пильно слідкує за життям суспільства і доступними методами відстоює інтереси громад.