А за 10 років – на півтора рази і складає сьогодні 64 випадки на 100 тисяч населення. З початку року в Житомирському обласному онкодиспансері прооперували 212 онкохворих на рак молочної залози. А це 40 відсотків від всіх прооперованих онкохворих. В День боротьби з раком молочної залози, який відзначають 20 жовтня, лікарні онкодиспансеру нагадують, що цей вид раку гарно піддається лікуванню, якщо він діагностується на 1-2 стадії розвитку хвороби. Для ранньої діагностики захворювання можна використовувати кілька методів обстеження. Це огляд, пальпація, ультразвукова діагностика - для жінок до 40 років, і мамографія – для більш старших жінок. Завідувач мамологічним відділенням Житомирського обласного онкодиспансеру Дмитро Гуля називає ознаки хвороби на першій та другій стадіях її розвитку: "По-перше, це утворення кіст в молочній залозі. Вони можуть бути різних форм і різних видів. Це утягнутість шкіри, шкіра може бути лимонного кольору в місці утворення пухлини. А можливо ніяких утворень не буде, але є виділення з сосків молочної залози. Після травм можуть діагностувати рак, так як приблизно 70 відсотків організованих гематом після травм перероджуються в злоякісні утворення. Це самі основні".
Тарас Волков, заступник головного лікаря Житомирського обласного онкодиспансеру, нагадує про те, що в групі ризику захворіти на рак молочної залози є пацієнти з певними хворобами: "Рак не виникає моментально. Не можна сказати, що вчора його не було, а сьогодні він є. Рак розвивається декілька років, до п’яти років. І тому є ціла низка хвороб і передракових і фонових станів, на які треба звертати увагу і які треба лікувати. Це є фіброзно-кістозні мастопатії, вузлові форми мастопатії, фіброаденоми молочної залози. Тобто ці всі хвороби вони підлягають лікуванню і це є вторинна профілактика саме раку".
Через невчасну діагностику хворобу лікувати важче, а відтак є вищою смертність пацієнтів. Так торік на Житомирщині від раку молочної залози померло 179 людей. Загалом в 2016 році вперше виявлено на взято на облік 368 онкохворих на рак молочної залози, третина з них тоді мали третю та четверту стадії хвороби.
У Житомирі кількість терміналів CityCard, де можна придбати та поповнити проїзні картки, суттєво зменшилася. Якщо раніше в місті було 37 терміналів, то станом на 28 вересня залишилося лише 20...