У Житомирі всім зареєстрованим собакам буде проведено щеплення від сказу » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У Житомирі всім зареєстрованим собакам буде проведено щеплення від сказу

Автор: news_maker от 7-11-2017, 18:48, Переглядів: 648

У Житомирі всім зареєстрованим собакам буде проведено щеплення від сказу

Таке рішення прийняли сьогодні, 7 листопада, під час засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Позачергове засідання було проведено заступником міської голови Матвієм Хреновим у зв’язку із отриманням 6 листопада позитивного результату дослідження трупа лисиці на сказ, знайденого по вул. Жуйка, 43.

Учасники засідання обговорили питання щодо проведення комплексних заходів по ліквідації сказу в неблагополучному пункті у Житомирі. А саме: здійснювати своєчасне (в першу добу) епідрозслідування випадків покусів тваринами; заборонити проведення виставок собак та вивезення собак, котів і диких тварин в межах вул. Жуйка, 43 в радіусі 1 км від неблагополучного пункту; провести щеплення проти сказу всіх собак та котів по вул. Жуйка, 43 та суміжних територій; провести широку роз’яснювальну роботу серед населення про небезпечність сказу для людей і тварин, а також заходи щодо профілактики і боротьби з ним тощо.

Також зазначалося, що на сьогодні в Житомирі уживаються усі необхідні заходи щодо забезпечення вакциною проти сказу.

Надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення:

ввести карантинні обмеження на територію ПАТ «Будматеріали», за адресою: м. Житомир, вул. Жуйка, 43 та суміжну територію;
оголосити загрозливими зонами суміжні вулиці за адресами: вул. Зарічна; І Тетерівський провулок; 2-й Магазинний провулок; вул. Кривий Брід; провулок Шосейний;
забезпечити охоплення щепленням проти сказу всіх зареєстрованих собак;
організувати оперативне інформування лікувально-профілактичних закладів про епізоотичну ситуацію в м. Житомирі;
посилити інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо профілактики сказу тощо.

Пам'ятайте — запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:

1. Всі громадяни зобов'язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив'язі, або у вольєрах. Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, не щеплених проти сказу.

2. В жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові. 3. При появі біля гурту сільськогосподарських тварин хижаків (лисиць, вовків та інших) та нанесення ними покусів тваринам необхідно терміново сповістити сільських або міського голову, ветеринарних та медичних працівників.

4. Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ. З такої відстріляної тварини не можна знімати шкуру. Про це слід сповістити ветпрацівників.

5. Кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно перевіряти щодо захворювання на сказ. До з’ясування причин захворювання при наданні тварині лікувальної допомоги ветпрацівниками слід дотримуватися правил безпеки.

6. Слід уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.

Якщо стався укус:

1. Терміново (оскільки вірус втручається в організм впродовж 15 хвилин) промити рану від покусу тварини або місце, куди потрапила її слина, великою кількістю проточної води та натерти шкіру господарським милом до утворення густої мильної піни. Звернутись в медичний заклад та повністю пройти призначений курс щеплень в передбачений строк.

2. Суворо дотримуватись режиму, призначеного лікарем. Вживання будь-яких спиртних напоїв в період вакцинації категорично заборонене.

Щоб не заразитись сказом:

1. Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

2. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.

3. Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

4. Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.

5. У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

6. Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70 0 спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.

7. При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

8. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: