Житомир отримав гроші на модернізацію системи теплопостачання

Автор: admin от 15-02-2013, 20:18, Переглядів: 987

Житомир отримав гроші на модернізацію системи теплопостачання

14 лютого 2013 року у м. Києві Житомирський міський голова Володимир Дебой із заступником директора Департаменту муніципальної та екологічної інфраструктури ЄБРР підписали Договір гарантії, відшкодування та підтримки проекту між Житомирською міською радою та ЄБРР щодо модернізації системи теплопостачання міста.

Житомир сьогодні перше місто в Україні, яке отримало погодження Кабміну на залучення коштів ЄБРР під муніципальну гарантію для модернізації системи теплопостачання. 10 мільйонів євро кредиту та 5 мільйонів євро безповоротного гранту отримає місто у рамках проекту. Таким чином кредит фактично виходить безвідсотковим: Житомир, отримуючи в сукупності 15 млн.євро за 10 років з усіма відсотками має повернути близько 14 млн.євро. Крім того, погашати кредит будуть за рахунок економії енергоносіїв від впровадження енергоефективних технологій. Економічний ефект – понад 30 млн.грн. в рік.

Міський голова Володимир Дебой інформував, що в результаті проекту житомиряни перші отримали 5 млн.євро (близько 60 млн.грн.) як подарунок. Ці кошти місту надані безповоротно.

«Залучення цих коштів дасть можливість мати в Житомирі надійне теплопостачання без страт тепла та з економією енергоресурсів. Житомиряни будуть захищені від зростання тарифів. Це був нелегкий шлях, адже першими бути завжди складно», – говорить керівник Житомира.

Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек позитивно оцінює курс Житомира на реалізацію проектів з енергоефективності: «Фінішують завжди першими ті, хто швидше інших бігає. Житомир з самого початку показав бажання співпрацювати. Бути першим завжди тяжко. Але команда міста, команда мера забезпечили все, аби центральною владою ми змогли вирішити всі питання та розпочати реалізувати проект».

Головне, підкреслив Володимир Дебой, що завдяки реалізації проекту на найближчі 10 років КП «Житомиртеплокомуненерго» захищене від концесії, довгострокової оренди та приватизації і підняття тарифів, що вкрай важливо для самих житомирян.

Модернізація системи теплопостачання міста допоможе зберегти тарифи навіть за умов підвищення тарифів за енергоносії, адже споживання їх зменшиться.

Кредити міжнародних організацій із грантовими ресурсами мають змогу залучити лише комунальні підприємства. ЄБРР в Україні фінансує лише муніципальні проекти. В інших країнах залучення кредитних грошей ЄБРР можливе і для приватного бізнесу, але під вищі відсоткові ставки та на більш короткі строки.

Житомир отримав гроші на модернізацію системи теплопостачання

Категорія: Новини, Фотозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: