Голова ОДА Ігор Гундич ініціюватиме внесення змін до Програми агропромислового розвитку, завдяки чому компенсацію за доїльний апарат зможуть отримати і ті домогосподарства, які утримують 2 і більше корів.
Про це повідомив Ігор Гундич 23 квітня, відвідуючи родину Кобилинських у Попільнянському районі, яка отримала відшкодування з обласного бюджету за закуплений апарат для доїння корів.
«В області успішно діє програма розвитку агропромислового комплексу. Один із напрямків – відшкодування домогосподарствам, які мають 3 і більше корів, вартості доїльного апарату. Минулого року компенсацію отримали 300 домогосподарства Житомирщини. Те, що саме цей напрям є необхідним для жителів області – це однозначно. Цього року ми ще не розпочали прийом документів, а вже є 200 бажаючих отримати відшкодування за доїльні апарати», – зазначив Ігор Гундич.
Голова ОДА акцентував на тому, що більше жителів Житомирщини повинні мати доїльний апарат. Саме тому ініціюватиме зміни до програми АПК для того, щоб і ті господарства, які утримують 2 і більше корів, змогли отримати кошти за доїльний апарат.
«Сьогодні багато людей цікавляться тим, чому повертають кошти саме власникам 3 і більше корів. І навіть на «гарячу лінію» надходили такі звернення. Адже цих власників руки так само болять від ручного доїння корів. Тому з такою ініціативою я обов’язково звернусь до депутатів і будемо пропонувати відшкодування тим господарствам, які утримують навіть 2 корови».
За словами господині Людмили Кобилинської, доїльний апарат дуже полегшує працю: «Адже коли підключаєш апарат, то є час і для іншої роботи – свиней погодувати, і з сусідами поговорити. А коли це робиш вручну, по часу довше і руки болять. Ми з радістю радимо нашим знайомим скористатися програмою та отримати компенсацію за доїльний апарат».
Про таку можливість – отримати компенсацію за куплений доїльний апарат – пані Людмила дізналась від знайомих на ринку. Зібравши всі необхідні документи, родина подала заявку, і вже протягом 2 місяців отримали на рахунок 6,4 тис. грн.
Оглянувши, як працює доїльний апарат, Ігор Гундич назвав ще кілька напрямків програми АПК, за якими господарства можуть отримати компенсацію.
«У програмі на 2018 рік є напрям, завдяки якому господарства отримують компенсацію за придбання нетелів, телиць, або корів – по 10 тис. грн ми готові відшкодовувати домогосподарствам. Також кошти з обласного бюджету можна отримати за приріст поголів’я. Тобто якщо у фермерському чи домашньому господарстві збільшується поголів’я дійної худоби, то ми компенсуємо по 2 тис. грн за кожну голову», – зауважив керівник області.