Комісія Держпраці завершила спеціальне розслідування нещасного випадку у ТОВ «Бріксан» » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Комісія Держпраці завершила спеціальне розслідування нещасного випадку у ТОВ «Бріксан»

Автор: news_maker от 21-01-2019, 07:25, Переглядів: 566

Комісія Держпраці завершила спеціальне розслідування нещасного випадку у ТОВ «Бріксан»

Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 13 грудня 2018 року з підсобним робітником товариства з обмеженою відповідальністю «Бріксан».

Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що в день настання нещасного випадку потерпілий виконував виробниче завдання, зокрема, підносив відходи лісопиляння до рубальної машини, щоб інші працівники товариства подрібнювали їх на щепу та заповнювали нею накопичувальний бункер. Після того як накопичувальний бункер заповнили, включили установку по осушенню подрібненої деревини. З пояснень, наданих посадовими особами та працівниками товариства, до моменту настання нещасного випадку потерпілий перебував разом з іншими працівниками та враховуючи, що процес подрібнення деревини безперервний, продовжував підносити відходи лісопиляння. Через деякий час електрик підприємства помітив, що потерпілого немає серед інших працівників, а сушильний барабан зупинений і працює аварійна сигналізація. Підійшовши до устаткування, працівник побачив потерпілого під сушильним барабаном, за огородженням у вигляді з’єднаної між собою металевої арматури висотою 70 сантиметрів. Травмований працівник перебував у свідомості та повідомив, що спіткнувся. На місце події викликали швидку, якою терміново транспортували його до лікарні, проте від отриманих травм через декілька годин він помер у реанімаційному відділенні.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку:

- порушення директором товариства вимог безпеки під час експлуатації устаткування, в частині забезпечення надійним захисним огородженням небезпечної зони сушильного барабану для подрібненої деревини, що запобігло б можливості контакту працівника з його рухомими частинами;
- невиконання вимог інструкцій з охорони праці потерпілим, який під час переміщення по території підприємства біля обертаючих частин робочих агрегатів проявив особисту необережність, спіткнувся та впав, внаслідок чого потрапив під сушильний барабан.

Згідно висновку комісії, даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік ТОВ «Бріксан». Для попередження подібних нещасних випадків у майбутньому комісією розроблені відповідні заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку.

Крім того, на підставі Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» посадові особи Управління здійснили позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про охорону праці та промислової безпеки у товаристві, під час якої виявили 23 порушення. За результатами проведення перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто директора товариства, попереджено його про необхідність негайного зупинення експлуатації сушильної установки для подрібненої деревини, електрогосподарства цеху по виготовленню паливних тирсобрикетів та відсторонення від роботи працівників, які не пройшли професійне навчання, а також навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: