5 березня, у Житомирі проходив семінар «Енергоефективність у лікарнях». Проект реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Уряду Німеччини.
«Житомир співпрацює з багатьма міжнародними організаціями з метою реалізації заходів з енергозбереження і енергоефективності. Питання енергоефективності є незаперечним пріоритетом для нас. Сьогодні ж семінар, що проводиться у нашому місті став своєрідною платформою, завдяки якій ми можемо передати наш досвід та знання, отримані протягом останніх років, а також перейняти досвід наших колег інших міст України», - зазначила заступник міського голови Світлана Ольшанська.
Проект GIZ «Партнерство з модернізації: Енергоефективність у лікарнях» стартував у 2016 році. Відповідно до критеріїв для участі у ньому могли подаватися великі міста, що здійснюють енергоефективні заходи та мають у своєму підпорядкуванні не менше 7 великих лікарень, у трьох з яких не менше ста ліжко-місць.
«Наразі партнерами проекту є Чернігів і Суми, які обиралися для участі у проекті на конкурсних засадах. Крім того, у нас є партнер на національному рівні - це Міністерство регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України, яке, власне, допомагає нам поширювати отримані результати на інші українські міста. Нам є надзвичайно цікавим досвід Житомира у сфері енергомоніторингу та стимулювання енергоефективних заходів», - розповіла координатор проекту Василина Горбань
У рамках семінару начальник управління охорони здоров’я Марія Місюрова презентувала його учасникам практичний кейс із успішної реалізації медичної реформи у Житомирі: «Наразі ми з впевненістю можемо сказати, що здійснили реформування медичних закладів первинної ланки. Для забезпечення онлайн-запису до лікаря у Житомирі впроваджено проект «Поліклініка без черг», понад 75% житомирян вже уклали декларації з сімейними лікарями та педіатрами. З метою вивчення думок пацієнтів та поліпшення обслуговування в медзакладах міста підключено сервіс оцінки якості роботи лікарів та медичного закладу Revizion».
Наразі у Житомирі спільно з міжнародними партнерами здійснюється велика кількість заходів з енергоефективності. Ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об'єктів бюджетної сфери, модернізація теплопостачання та водопостачання міста.
У листопаді 2018 року за участю міжнародного аудитора Європейської Енергетичної Відзнаки проведено аудит, за результатами якого місто отримало 54,6%. Місто Житомир стало другим містом в Україні, що є сертифікованим учасником ЄЕВ.
«Житомирська міська рада щорічно закладає у міський бюджет видатки на заходи з енергоефективності та енергоменеджмент і співпрацює з міжнародними організаціями, які надають фінансову підтримку в рамках різноманітних проектів. Основними партнерами Житомира у реалізації енергоефективних проектів і програм є Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), Європейський банк реконструкції та розвитку, Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Світовий банк, Швейцарське бюро співробітництва в Україні, Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Важливим стратегічним рішенням стала розробка та затвердження комплексної цільової програми «Муніципальний енергетичний план міста Житомира на 2017-2020 роки». Своєрідним стимулом у впровадженні проектів стала Європейська Енергетична Відзнака, урочисте вручення якої відбудеться 19 березня», - зазначила Тетяна Зятікова, начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій міської ради.
«Серед важливих передумов здійснення енергоефективних чи будь-яких інших змін у наших містах є вибудова чіткої стратегії розвитку, - розповів директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця, - Адже без розуміння чому?, що?, і як? ми маємо робити не можливий позитивний результат будь-яких починань. Місяць тому у Житомирі було затверджено основний стратегічний документ міста Концепцію інтегрованого розвитку «Житомир 2030». У співпраці з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні» GIZ для міста визначено 6 пріоритетних напрямків розвитку таких як: «Ефективне місто», «Інноваційне місто»,«Комфортне місто», «Активне місто», «Зелене місто».
Про механізми залучення додаткових фінансових ресурсів, досвід розробки та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Житомира та Муніципального енергетичного плану м. Житомира, реалізації заходів у рамках європейської ініціативи «Угода мерів», а також перспективи та можливості впровадження в українських містах енергоефективної політики присутнім розповів директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.
За словами консультанта з місцевих фінансів Асоціації міст України Сергія Гаращука, ще одним важливим елементом системи енергоменеджменту міста стало затвердження Житомирською міською радою Положення про стимулювання заходів з енергозбереження.
«З 2014 року у міській раді замислилися над тим, як можна залучити більшу кількість людей до питань реалізації заходів енергозбереження, бо, насправді, коло зацікавлених в цих проектах осіб, не має обмежуватися виключно посадовими особами міської ради чи керівництвом номінальних уставнов. Працівник кожного закладу має розуміти, як і для чого необхідно раціонально використовувати енергоресурси, - ділиться Сергій Гаращук. - А залученості можна досягти лише через інтерес, в тому і числі матеріальний. Звичайно є речі вищого ґатунку, як питання зміни клімату, що на сьогодні є найважливішим для усього світу. Але також є такі речі, які відчутні відразу - це матеріальна винагорода. Саме тому у Житомирі розробили порядок стимулювання за результатами реалізації заходів з енергозбереження. Згідно з документом, до 5% від загального кошторису витрат на енергію заклад може зекономити і направити кошти на стимулювання тих працівників, або ж на розвиток матеріально-технічної бази».
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...