Пересадка кімнатних рослин - корисні поради » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Пересадка кімнатних рослин - корисні поради

Автор: news_maker от 14-01-2020, 12:44, Переглядів: 938

Пересадка кімнатних рослин - корисні поради

Більшість кімнатних рослин потребує щорічної весняної пересадки, проте є і ті, які хочуть «оновлення» кожні два роки. Проведення цієї процедури досить важливе, оскільки з часом грунт стає менш насичений корисними елементами.

Також пересадка потрібна при гнитті коренів або їх рясному рості. Щоб забезпечити комфортні умови для домашньої рослинності важливо підібрати підходящий горщик і субстрат. Крім цього необхідно забезпечити належний захист рукам і придбати рукавички хб з латексним покриттям.

Коли потрібна пересадка?

При активному розвитку рослини потрібна негайна зміна горщика і землі, однак під час цвітіння цей процес варто відкласти до його закінчення. Якщо виконати процедуру раніше весни, то це загрожує пошкодженням структури молодих оновлених пагонів.

Хвойні вазони, в основному, пересаджують в першій половині літа. Також в цей період можна зайнятися камеліями і азаліями. Рослини, що відносяться до цибулинних увазі, потребують пересадки після закінчення періоду спокою. Що стосується кактусів, то оновлювати субстрат потрібно в перший місяць зими.

Різновиди пересадки

Вони відрізняються за кількістю грунту, який був замінений. Тому цей процес можна розділити на три основних види:

- Повна - проводиться оновлення всього грунту з очищенням коренів від старого субстрату
- Неповна - в цьому випадку незначна кількість землі залишається на рослинних коренях
- Поверхнева - оновлюється виключно верхній шар грунту

Також широко використовується так звана «перевалка». Вона полягає в добуванні вазона з тісного для нього горщика і пересадці в більш об'ємну тару. Цей спосіб мінімально травмує рослину, тому може проводитися в будь-який час року.

Яким повинен бути горщик?

Пересадка кімнатних рослин - корисні поради


У першу чергу необхідно обрати правильний діаметр та глибину тари. Необхідно, щоб стара ємність легко містилася в нову. В будь-якому випадку діаметр оновленого горщика повинен бути на 2-3 см більшим, ніж у старого.

На сьогодні ринок пропонує три види горщиків для кімнатних рослин:

- Класичний горщик
- Контейнер
- Кашпо

Останній варіант, в основному, виконує декоративну роль, оскільки в нього вставляється ємність з вазоном. У звичайних горщиках є отвори, а в кашпо вони відсутні. Контейнери практичні тим, що дозволяють в одну тару висадити відразу кілька рослин.

Щойно пересаджені квіти не потрібно ставити під дію прямих сонячних променів, так як рослина ще ослаблена. Грунт має бути зволоженим. Не рекомендують підживлювати щойно пересаджену рослину. Вносити добрива рекомендують через місяць після пересадки.

Категорія: Рекламазагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: