Дошкільний навчальний заклад №51 досягнув економію за споживання енергетичних ресурсів в сумі 47 298,75 грн. Ця сума є однією з найбільших серед дошкільних навчальних закладів міста за підсумками першого півріччя 2019 року.
Основними напрямками роботи з підвищення енергоефективності в садочку є:
- використання автоматичного регулятора теплового потоку, який дає змогу знижувати температуру в вихідні та святкові дні, а також під час карантинів та канікул;
- повна заміна вікон на енергозберігаючі;
- промивка системи опалення.
В 2016 році, після капітального ремонту харчоблоку та пральні, в закладі виникла проблема із системою опалення, але завдяки вчасному реагуванню вдалося здійснити промивку системи теплопостачання та відрегулювати роботу системи опалення дитсадка.
В закладі знають, що перевищення температурного режиму несе загрозу для здоров’я дитини, тому користуються виключно санітарними правилами та нормами при регулюванні температури у закладі.
«Питання тепла стоїть у нас на першому місці, адже це здоров’я наших дітей, тому ми підтримуємо системний підхід. Наш робочий день починається з того, що завідувач господарською частиною Раїса Остапчук знімає показники з лічильників та вносить їх в систему енергомоніторингу. Інші працівники також знайомі з цією роботою і можуть замінити завгоспа у випадку її відсутності. Окрім цього, медсестра щодня перевіряє та фіксує температурний режим у групах», - розповідає завідувач садочку Тетяна Бас.
В садочку до вирішення всіх питань та впровадження заходів підходять системно та колективно. Всі працівники ознайомлені з Муніципальним енергетичним планом Житомира на 2017-2020 роки та підтримують сталий розвиток міста. Кожен працівник, пройшовши навчання, передає набутий досвід іншим. Наприклад, завідувач господарською частиною, ознайомившись з Положенням про стимулювання заходів з енергозбереження на семінарі «Ефективна експлуатація будівель та енергоспоживаючого обладнання», довела до відома усіх працівників основні принципи його роботи.
«Після того, як ми отримали кошти за економію, в нас відбулося засідання профспілкового комітету, на якому ми розподілили премії для кожного працівника. І після цього, повірте, кожен став ще більш відповідальніше відноситися до питання економії ресурсів. Тому дане Положення – дуже правильна і корисна річ. Ми дуже вдячні всім причетним до його розробки та впровадження», - підсумовує завідувач навчального закладу.