З першого квітня у Житомирській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється задля збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб.
На Житомирщині, як і в 17 регіонах країни, з 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
Забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області у такі терміни:
з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
з 1 квітня по 9 червня – на ставках та водосховищах;
з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок та інших водних об’єктах.
Про це інформує Житомирський рибоохоронний патруль.
Крім того, заборонено ловити раків у водоймах Житомирщини під час їх першої та других линьок, відповідно з 1 квітня по 20 червня та з 15 липня по 5 вересня. В цей час не можна пересуватися на будь-яких плавзасобах, проводити змагання, здійснювати підводне полювання, проводити гідромеханізовані, днопоглиблювальні, вибухові та інші роботи.
Нагадаємо, що дозволено буде займатися любительським та спортивним виловом риби з берега біля населених пунктів, які розташовані на берегах водойм, та не входять до місць нересту. Ловити рибу можна за допомогою однієї поплавкової або донної вудок з одним гачком або спінінгом.
Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «сезон тиші».
Довідково. Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Житомирський рибоохоронний патруль посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.