З 15 липня в міській дитячій поліклініці Житомира, що на вулиці С.Ріхтера, в тестовому режимі запрацювала лабораторія з діагностики на COVID-19. Аналізи на коронавірус житомиряни зможуть здати як за направленням лікарів, так і за власним бажанням – в цьому випадку за тест потрібно буде заплатити.
За словами директора дитячої лікарні ім. В.Башека Володимира Галайби, на закупку апаратури витратили півтора мільйона гривень та ще 700 тисяч гривень – на ремонт клінічної лабораторії:
"На ремонт міська рада витратила 700 тисяч гривень. Ця лабораторія дасть нам можливість тестувати дорослих на платній основі. При повному завантаженні апаратури, коли ми почнемо працювати у повному режимі, послуга буде коштувати 780 гривень. А тим дорослим пацієнтам, які збираються за кордон, або хто за власним бажанням хоче пройти діагностику, послуга коштуватиме близько 1370 гривень. Безкоштовно тестування проходитимуть діти з інвалідністю, діти з хронічною патологією, діти, які лікуватимуться в нас на стаціонарі. А ще – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування".
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів Суспільному, що аналізи на коронавірус жителі Житомирської об'єднаної громади зможуть здати як за направленням лікарів, так і за власним бажанням. За направленням тести будуть безкоштовні, за власним бажання громадян – платні. 15 липня виконком Житомирської міськради прийняв рішення, що безкоштовно пройти тести на COVID-19 в лабораторії також зможуть учасники АТО, медики, педагоги та соціальні працівники.
"Атовці, медики, педагоги, а також соціальні працівники – для них це є обов’язковою процедурою. Взагалі, соціальні працівники переважно працюють з літніми людьми, які перебувають у групі ризику. Тож, ми маємо убезпечити від зараження їх і соціальних працівників, які з ними працюють. Для них ми також будемо проводити тестування безкоштовно, тобто, фактично за рахунок міського бюджету", – каже Сергій Сухомлин.
Про те, що в дитячій поліклініці з'явилася лабораторія для діагностування COVID-19 житомирянка Віта Довбищук дізналася з соцмереж. Їй ПЛР-тест на коронавірус знадобився для того, щоб скористатися послугою партнерських пологів:
"Я прочитала у фейсбуці, що коли хочеш взяти участь у партнерських пологах, то треба здати аналіз на COVID-19. Прийшла сюди, але сьогодні (15 липня – ред.) мені сказали, що тест я ще не можу здати, бо лабораторія працює в тестовому режимі".
Завідувачка лабораторією Любов Вазінська каже, що перш, ніж почати працювати на повну, треба протестувати обладнання:
"Ми сьогодні відкрилися, але працюємо лише у тестовому режимі. Тобто, нам треба пройти тестування обладнання та підтвердити наші результати в обласному лабораторному центрі – це 5 позитивних і 10 негативних тестів".
У повному обсязі, за словами Любові Вазінської, лабораторія запрацює наприкінці липня.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...