У рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» на території ЗОШ №36 (вул. Домбровського, 21) облаштували першу станцію технічного самообслуговування (ремонту) велосипедів у Житомирі.
«Загальноосвітня школа №36 є учасницею проєкту «TUMI: шлях до школи», розташована неподалік від центру міста та в жовтні 2020 року зібрала найбільшу кількість учасників велошколи (понад 50 учнів і дорослих), проведення якої було одним з етапів проєкту, – розповідає координатора проєкту Аліна Кундіч. – Локацію обирали разом із представниками шкільного комітету з мобільності навчального закладу. ВелоСТО розташована біля велопарковки, яку також було встановлено в рамках проєкту, і яка добре оглядається камерою відеоспостереження».
Такий подарунок до Велодня-2021 отримали школярі та жителі Житомира від Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI) та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Відтепер у випадку несправностей велосипеду житомиряни можуть його полагодити на новенькій велоСТО.
«Ми активно долучаємось до ініціатив, що пов’язані з розвитком велосипедного руху, – розповідає учениця ЗОШ №36 Дарина Павленко. – В нашій школі є діти, які дістаються на навчання на електросамокатах і велосипедах. Я брала участь у велошколі. Мені дуже сподобалось, бо тут була і теорія, і практика».
Тестування станції ремонту велосипедів здійснив Андрій Бабак, голова ГО «Асоціація велосипедистів Житомирщини».
«Мережі велоСТО є невід’ємним елементом міської велоінфраструктури європейських міст, сподіваємося, що станція самообслуговування велосипедів в ЗОШ №36 буде лише початком розвитку такої мережі і в місті Житомирі», – кажуть представники шкільного комітету з мобільності школи.
Станція ремонту велосипедів виготовлена із міцних матеріалів. Стійка самообслугоування має в своїй конструкції вмонтований механічний насос, який виготовлений на основі італійського потужного пневмоциліндра, що не боїться впливу зовнішнього середовища. Універсальний клапан дозволяє накачувати колеса з будь-яким типом ніпеля.
ВелоСТО включає:
- металевий корпус з тримачем для велосипеда;
- набір інструментів:
- універсальний клапан для підкачки колес;
- насос вмонтований в корпус;
- мультитул;
- викрутка TORX;
- бортувальні лопатки;
- універсальний розвідний ключ;
- конусний ключ 13 мм;
- конусний ключ 15 мм;
- вижимка ланцюга;
- універсальний ключ для спиць;
- ключ для педалей.
«У червні в рамках проєкту також будуть встановлені П-подібні велопарковки у кількості до 40 штук на території восьми навчальних закладів, це зокрема: Гімназія №1; Ліцей №2; ЗОШ №10; ЗОШ №12; ЗОШ №15; ЗОШ №17; ЗОШ №19 та ДНЗ №51, – зазначає директор КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Борис Пахолюк. – Дані школи звернулись до нас і зазначили про потребу у велопарковках».
Велосипедні П-подібні стійки придбані за кошти безповоротної фінансової допомоги Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, а їх встановлення буде здійснено силами комунального підприємства «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради.
Довідково: Проєкт «TUMI: шлях до школи» спрямований на розвиток сталої мобільності та покращення безпеки і комфорту пересування учнів Житомирської міської територіальної громади (Вересівської ЗОШ, ЗОШ №8, ЖЕЛ №24 і ЗОШ №36).
Виконавцем проєкту є комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради спільно з Ініціативою трансформації міської мобільності (TUMI) та впроваджується за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.