До Житомира продовжують прибувати переселенці з Київщини, яких розміщують у школах міста. 12 березня в один із освітніх закладів міста приїхали 30 людей із села Королівка Бучанського району, повідомляє Суспільне.
Жителька села Королівка Галина розповідає, що вона, як і її односельчани, змушена була виїхати, бо через постійні авіаудари від їхнього села майже нічого не лишилося.
"Королівка знаходиться в 60 кілометрах від Києва. Це був страх і жах. Нас бомбили бомбами, ракетами, градами палили. Наша вулиця вся майже спалена. Людей стріляють просто так. Ходять з автоматами по хатах, вимагають телефон. Даєш телефон, він його розтрощує автоматною чергою і тебе убиває. Ми їхали якнайдалі звідси. У цій області переночували. Вчора виїхали, бо нам автобус організували останній. Бензину нема, нема чим виїхати. Сказали тікати, бо вночі буде пекло – там зійшлися наші і їхні, якраз у нашому селі", – говорить Галина.
Водій Микола Вдовиченко, котрий привіз переселенців, каже, що ті були налякані черговим бомбардуванням. Нині людям дали їжу та місце для ночівлі і вони вже трохи заспокоїлися.
Укриття в школі, де перебуватимуть переселенці, облаштоване на 80 місць.
"Це приміщення ми підготували незадовго до війни. Намагалися якомога швидше забезпечити умови спочатку для евакуації наших дітей. А з 24 лютого ми почали запрошувати сюди найближчих сусідів, у яких не було укриття", – розповіла директорка школи Галина Шостенко.
В укритті є запас питної води. Людям організували триразове харчування – з продуктами допомагають волонтери.
"Всі приїжджають з різними емоціями, – каже волонтерка Ольга Метельська. – Треба кожному приділити увагу, щоб вони себе відчували тут, як вдома. Стараємося смачно нагодувати. На обід у нас і перше, і друге, і третє, і вечеря. В дорогу ми їм стараємося дати продуктів – печиво, соки, воду – все, що потрібно.
В укритті люди ночують, а вже зранку їх автобусом везуть на кордон України із Польщею.
"Формуємо транспорт і вивозимо на Рівне, на Луцьк, у Польщу. В нас різні напрямки. Є Львів, веземо на Чернівці, на Тернопіль. Тобто, куди люди хочуть – ми намагаємося сформувати автобуси і відправляємо", – говорить волонтер Ігор Андрусенко.
"Ми вже евакуювали більше тисячі осіб. Своїм транспортом за день, в середньому, пів сотні людей ми евакуйовуємо до кордону. Переважно це люди з Київської області, були також з Андрушівки та Попільні. Яка наша місія? Прийняти, нагодувати, дати місце для ночівлі, а вранці відправити на кордон", – каже Галина Шостенко.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...