До 300-річчя Григорія Сковороди у Домі української культури триває виставка «В саду божествених пісень» » Новини Житомира
 
 


До 300-річчя Григорія Сковороди у Домі української культури триває виставка «В саду божествених пісень»

Автор: news_maker від 5-12-2022, 21:21, переглядів: 3 661


Під супровід кобзи та звучання пісень на твори Григорія Сковороди відбулося відкриття виставки графічних робіт на мішковині.

Майстер народної творчості, кобзар-мультиінструменталіст Василь Волівач представив пісні в сучасній креативній подачі — у супроводі кількох музичних інструментів. Колісна ліра, кобза, народна бандура, скрипка — звучали у виконанні майстра. Під супровід сопілки розкривалися деякі таємниці Григорія Сковороди.

За словами майстра, саме так, вірогідно, звучали пісні за часів українського філософа-містика, богослова, поета, педагога Григорія Сковороди.

«Потрібно було художньо доповнити експозицію-майстерню, яка була наповнена тільки кобзою, лірою, бандурою. Щоб було більше уявлення про ці старовинні інструменти потрібно було зобразити музикантів різних періодів. Для цього я використав мішковину і маркер, щоб можна було уявити, як би виглядав малюнок в ті часи, не фарбами, а звичайним вугіллям», — поділився Василь Волівач.

Присутні занурились в атмосферу XVІІ століття, знайомлячись із видатною постаттю Григорія Сковороди під розповіді керівниці проєкту Інни Величко.

«Висловлені у його творах прогресивні ідеї і думки роблять Григорія Сковороду нашим сучасником, життя та творчість якого актуальні у сьогоднішній час, як ніколи» — говорить Інна Величко, засновниця та директорка центру "Поліська хата".

Презентація проєкту до 300-річчя Григорія Сковороди триватиме до 23 грудня.

«Чим більше людей зможуть прийняти його вчення, тим більше людей зможуть стати світськими» — каже Василь Волівач.




Категорія: Афіша

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: