«Користувався величезним успіхом у жінок»: як жив український поет Володимир Сосюра у Харкові » Новини Житомира
 
 


«Користувався величезним успіхом у жінок»: як жив український поет Володимир Сосюра у Харкові

Автор: news_maker від 29-05-2023, 07:07, переглядів: 175


Вірш «Любіти Україну» вчить напам'ять кожен школяр, але мало хто знає, яким непростим та повним випробувань був життєвий шлях «солов'я України» Володимира Сосюри. Про це розповідає Мій Харків.

Сосюра у ХарковіЗ Харковом Сосюру пов'язують багато речей: тут він відвідував школу, хоч це тривало зовсім недовго. Через багато років життя знову занесло його сюди після закінчення Громадянської війни. Поет вступив до Харківського інституту народного господарства на робітничий факультет. У цей час він складається з різних літературних організацій: «ВАПЛИТЕ», «Плуг», «Гарт», ВУСПП.

Як студент, поет був закоханий у свою однокурсницю Наталю Забілу – українську поетесу, яка писала вірші для дітей. Він запросив дівчину на побачення на цвинтарі, але Наталя відмовилася, бо вже була одружена з поетом Савою Божкою. Вона розповіла чоловікові про запрошення, а той вирішив прийти на цвинтар замість неї, але передумав через наявність зброї у Сосюри.

Жінки поета і його подружнє життяЦікавий факт: Володимир Сосюра мав величезний успіх у жінок. Саме цей успіх передбачив оракул, коли поетові було 12 років.

1922 року поет взяв за дружину Віру Берзину, яка була колишнім політруком козачого ескадрону. У цьому шлюбі народилося двоє синів. Подружжя до 1930 року проживало в кооперативному літераторському будинку «Слово», де винаймали трикімнатну квартиру. На жаль, вони розлучилися через різні ідеологічні погляди.

Вже за рік тут жила інша жінка, друга дружина Марія Данилова. Якось поет отримав гонорар за збірку віршів і вирушив до Одеси, де пропив усі гроші. Дружині такий спосіб життя Сосюри був не до душі.

Хоч Володимир Сосюра і мав найбільший гонорар серед українських поетів, насправді він та його родина жили несолодко: у квартирі не було меблів, подружжя сварилося щодня. Вони жили настільки бідно, що поет позичав гроші навіть у двірника. Пристрасть до гулянок і стала причиною його бідності.

1933 року в будинку «Слово» розпочалися репресії українських поетів. Володимира Сосюру силою відправили у відому психіатричну лікарню – Сабурову дачу. Поет одразу не порозумівся з медперсоналом, а потім і зовсім втік із лікарні. Існують різні версії: хтось каже, що поет ховався там, а хтось згадує про те, що Сосюра справді мав проблеми із психічним здоров'ям.

Продовження розповіді про життя Володимира Сосюри читайте у більше детальному матеріалі від MyKharkov. Ви дізнаєтесь, чому Сосюра переїхав до Києва, як пройшли останні роки його життя і чому саме цього поета виділяють серед інших. 

Категорія: Новини компаній

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: