Житомир та нідерландське місто Гауда мають намір стати партнерами » Новини Житомира
 
 


Житомир та нідерландське місто Гауда мають намір стати партнерами

Автор: news_maker від 27-04-2024, 18:17, переглядів: 15


Житомир та Гауда мають намір стати партнерами. Про це йшлося під час Українсько-Нідерландської Трейд місії «Rebirth of Ukraine», яку організував Клуб мерів. Інформує пресслужба Житомирської міської ради.

«Працюємо над тим, щоби Гауда стала партнером Житомира. Проговорили питання по культурному обміну. По спорту. У них, як і в Житомирі, є команда з драгонботів. Проговорили питання по програмах із профтехосвіти. Це не лише про дітей. А й про перенавчання ветеранів. Хлопців та дівчат, які повернуться з війни. Аби вони знайшли себе в цивільному житті, опанували фах», — каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

У Гауді проживає близько 30 житомирян. Це переважно родини військових.

На початку повномасштабної Гауда прийняла у себе житомирян, надала житло та працевлаштувала, розповідає міський голова: «Понад 2 роки наші люди живуть там. Більшість працює. Діти ходять в садочки, школи, інститути. За ці роки значно покращились умови проживання наших житомирян. Нові душові, пральні кімнати…

Спілкувався з мером. Він особисто опікується житомирянами. Я йому сказав, що в Гауді зробили такі умови для житомирян… Що тепер буде питання як їх повернути назад, додому».

Місто Гауда знане як сирна столиця Нідерландів. Один з найпопулярніших сирів у світі отримав свою назву на честь цього міста. Перша згадка сиру гауда зустрічається ще у XII столітті.

Під час зустрічі Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з мером Гауди Pieter Verhoeve також обговорювалося питання навчання українських ветеранів ремеслу сироваріння. Що може стати одним із напрямків для отримання нової професії після повернення з фронту.

«Житомиряни пригощали нідерланців українськими сирниками. І що цікаво, у «сирній столиці» вкрай важко знайти кисломолочний сир. Тому наші сирники для місцевих — новий смаколик», — говорить Сергій Сухомлин.


Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: