До Дня захисника України в обіг уведено нову монету

Автор: news_maker от 13-10-2015, 12:44, Переглядів: 749

До Дня захисника України в обіг уведено нову монету

12 жовтня, Національний банк вводить в обіг 50 тисяч штук 5-гривневих монет «День захисника України». Це державне свято цього року в Україні відзначатимуть 14 жовтня уперше і цього дня в країні буде офіційний вихідний.

Як наголосили в НБУ: «Монета присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України. Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня — у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва — Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру».

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщені постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч). На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб — знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: «За честь! За славу!За народ!».

На сайті НБУ вказано, що подібні пам'ятні монети коштують 29—35 грн.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.
загрузка...

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: