Посильну допомогу птахам в обладнанні місць гніздування надали вихованці шкільних лісництв Житомирщини. Разом зі своїми наставниками – працівниками держлісгоспів області вони виготовили тисячі шпаківень. А напередодні Міжнародного дня птахів юні лісівники разом із старшими «колегами» вирушили в ліси, парки, сквери щоб розвісити змайстровані власними руками пташині будиночки та запросити до них потенційних мешканців. Сказати, що до справи виготовлення хатинок для пташок школярі підійшли відповідально та творчо – не сказати нічого. Деякі зі шпаківень – справжні шедеври пташиної архітектури.
«Кожна дитина намагалася внести в роботу щось своє, індивідуальне, - ділиться враженнями головний лісничий Городницького лісгоспу Леонтій Валенкевич, який разом зі школярами майстрував шпаківні. – Дівчатка турбувалися, щоб будиночки обов’язково були гарні. Хлопчики ж виявляли господарський підхід: хто пропонував драбину домалювати, а хто й дровітню добудував…»
Лісівники ж слідкували, аби всі шпаківні відповідали визначеним нормам, до уваги бралася висота, діаметр льотка тощо.
«Головне ж, - додає директор Білокоровицького лісгоспу Юрій Шевчук, який теж долучився до розвішування шпаківень, - що діти вчаться турбуватися про братів наших менших…»
Уперше День птахів, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Оригінальні шпаківні змайстрували вихованці Білокоровицького шкільного лісництва.
В Городницькому парку юні та дорослі лісівники тамтешнього лісгоспу розвісили не лише шпаківні, а й годівнички. На екологічній стежці Овруцького спецлісгоспу зявилися нові будівлі для пернатих, змайстровані столярем підприємства Акименком Олександром. В Любарському лісництві Бердичівського лісгоспу студенти аграрного коледжу розвісили роботи місцевих майстрів Юрія та Тетяни Радкевич. Територію Народицького лісництва прикрасили роботами майстра Павла Романова.