На прилавках у продавців житомирських ринків – мед із акації, липи та різнотрав'я – ціна за літр, в середньому, на 25 гривень більша від минулорічної. Продавці говорять, що ціни зросли, бо бджоли через температурні перепади запасають мало меду, повідомляє Суспільне.
Віктор продає квітковий мед по 70 гривень, акацієвий – по 80. Каже, що особливого попиту немає, бо з нинішнім статками люди надають перевагу продуктам першої необхідності, а мед купують для лікувальних цілей або ж для того, щоб скуштувати солодкого у своє задоволення.
Медозбору практично немає, тому й ціни зросли, додає продавчиня Галина Іщенко. За її словами, цьогоріч погода не сприяла заготівлі бджолами меду.
"Зібрали тільки трохи акацієвого і липового меду, – розповідає продавчиня. – В основному, все. Чекаємо, може, ще буде гречаний. Усе через складні погодні умови. То страшний холод був і лляли дощі, а зараз уже спека".
Через неврожайний рік бджолярі теж змушені скорочувати кількість бджолосімей, говорить пасічник Володимир Орашкевич.
"Ми залежимо від природи. Зараз меду немає і мені кількість сімей на пасіці треба поділити на три. Припустимо, є 50 вуликів, я їх впущу в 20-25, бо фізично мені нереально буде їх вигодувати", – розповідає Володимир.
Голова асоціації професійних пасічників Олександр Галатюк говорить, що, крім різких температурних змін, бджолам шкодить також використання пестицидів і гербіцидів. Якщо імунітет у бджоли невисокий, то активізується патогенна мікрофлора і навесні бджоли починають хворіти. З його слів, мед усіх видів лишатиметься дорогим і дорожчатиме далі, бо його дуже мало.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...