На підприємстві "Електровимірювач" у Житомирі відкрили нові творчі майстерні, де усіх охочих навчають реалізовувати власні ідеї і давати старим речам нове призначення. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка проєкту Віта Базан.
За її словами, в Україні немає аналогів такої експериментальної школи, як у Житомирі.
"Крім того, ми таким чином створили точку входу на завод, адже до цього "Електровимірювач" був великим об’єктом в центрі міста, до якого взагалі не було доступу людям. Завдяки таким майстерням ми перетворили завод на місце, куди можна приходити працювати, творити, організовувати події, пов’язані з креативною творчістю, виробництвом та електронікою. Приміром, одна з вправ, яку робили наші учасники – розбирання приладів до найдрібніших деталей. Це потрібно для розуміння того, з чого створені предмети, якими ми часто користуємося, не знаючи при цьому, як вони влаштовані", – говорить Віта Базан.
На навчання в творчих майстернях житомирського "Електровимірювача" приїхали 16 учасників з різних міст України.
Ерех Соу, який є учасником експериментальної школи предметного дизайну, приїхав до Житомира з Одеси. Каже, що цікавиться звуком і експериментує з ним уже понад 20 років.
"Я працюю над створенням інструменту, на якому планую зіграти. Те, що я зараз тримаю в руках, – це комплексний пристрій, призначений для того, щоб працювати зі звуком, який виходить. Цей пристрій можна використовувати разом з таким самими або іншими пристроями. Також ньому можна зберігати музичну інформацію", – каже Ерех.
Киянка Анастасія Лопатюк займається декоруванням інтер’єрів та створює різні речі з використаних предметів та матеріалів. Жінка показує сумку, яку зробила власноруч.
"Як бачите, центральна частина сумки – це пакет з написом "Україночка", – говорить Анастасія. – Цей пакет я взагалі знайшла на вулиці – він лежав на асфальті. Для ручок я використала спресовані кришечки від пляшок. Основну частина сумки складає чорна стрейчплівка. Я нашарувала всі ці пакети і сплавила. Така у мене була задумка. У школі предметного дизайну для мене основне завдання – осягнути, як це все можна поєднувати і перетворювати у ось нове".
Ще одна робота Анастасії, яку вона створила під час навчання у експериментальній школі дизайну – кейс, зроблений зі старого ящика, який вона знайшла на складі.
"В цьому кейсі є два зручні відсіки, куди вільно можна складати різні речі. Це місце для прикрас, які я роблю з електродеталей, які є на заводі. Це різні неліквіди – резистори, конденсатори, старі електронні плати", – розповідає дизайнерка.
За словами керівника підприємства "Електровимірювач" Андрія Чибуровського, їхні інженери допомагають учасникам творчих майстерень.
"Вони вчать їх працювати з обладнанням та матеріалами, навчають технікам монтажу з різними елементами. Для того, щоб виготовити якийсь новий продукт, потрібно зробити 10 чи 50 експериментів. Не зробивши їх, не досягнеш результату. І наша задача – дати цим людям можливість експериментувати", – каже керівник "Електровимірювача".
Проєкт реалізовується за співфінансування підприємства "Електровимфірювач" та Організації Об’єднаних Націй. Загальна його вартість – півтора мільйона гривень.
У часи Радянського Союзу на підприємстві розробляли наукові технології, виготовляли синтезатори, електробаяни та пристрої для створення звуку. Влітку 2020 року у Житомирі на підприємстві "Електровимірювач" запрацював новий публічний простір – там вирішили запустити проєкт трансформації заводу у підприємство винахідників.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...